Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 05.12.2021 – 2. niedziela adwentu

 1. Przed tygodniem odbył się pierwszy kiermasz adwentowy. Za pomysł dziękuję pani Monice Tatoj. Kieruję gorące podziękowania do grupy pań, które zaangażowały się w wykonanie i sprzedaż wieńców, stroików, ozdób, kartek świątecznych. Dodam, że żadna nie oczekiwała nawet zwrotu kosztów za materiał, nie mówiąc już o wkładzie pracy. Bardzo dziękuję pani Grażynie Przątce za koordynowanie akcji. Dziękuję tym, którzy wspomniane przedmioty nabyli, dzięki czemu zyskaliśmy 3780 zł na spłatę należności za prace remontowe. Część przedmiotów jeszcze pozostała, nadal można je nabywać – w tygodniu w kancelarii, zaś w niedziele po mszach w tyle kościoła.
 2. Dziś kolekta na wymianę okien w świetliku. Po mszach ogólnopolska zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. Zapraszam do udziału w roratach:
  • dzieci – w poniedziałki i środy o 18:00, w piątki o 16:00, we wtorki i czwartki o 6:30 (po rannych mszach poczęstunek; mszy o 8:00 nie ma);
  • dorosłych – w soboty o 6:30 (również przewidziany poczęstunek).
 4. Ze względu na roraty kancelaria jest czynna:
  • w poniedziałki bez zmian;
  • w środy po zakończeniu rorat (od ok. 18:45);
  • w czwartki jak zwykle, a dla osób, które są na roratach, także po mszy.
 5. W środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej niech przyniosą na mszę medaliki i krzyżyki do poświęcenia. Ten dzień jest świętem patronalnym Dzieci Maryi – msza w ich intencji będzie w przyszłą niedzielę o 11:00.
 6. Za tydzień kolekta na remont dachu.