Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 12.12.2021 – 3. niedziela adwentu (Gaudete)

 1. Nowe obostrzenia dotyczą także naszego kościoła. Cytuję za rządową stroną internetową: „Od 15 grudnia obowiązuje limit osób w miejscach kultu religijnego – maksymalnie 30% obłożenia. W limit nie wliczają się osoby zaszczepione, którym zweryfikowano certyfikat.” Spotkania w domu parafialnym będziemy organizować stosując przepis ogólny o spotkaniach – maksimum 100 osób, odpowiedni dystans; limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych.
 2. Dziś kolekta specjalna na remont dachu. Przy okazji dziękuję za dotychczasowe ofiary na ten cel – w tym roku uda nam się spłacić łącznie 100.000 zł. Chciałbym, abyśmy pozostałe 100.000 spłacili w roku 2022 i zamknęli tę inwestycję.
 3. Zapraszam do udziału w roratach:
  • dzieci – w poniedziałki i środy o 18:00, w piątki o 16:00, we wtorki i czwartki o 6:30 (po rannych mszach poczęstunek; mszy o 8:00 nie ma);
  • dorosłych – w soboty o 6:30 (również przewidziany poczęstunek).
 4. Ze względu na roraty kancelaria jest czynna:
  • w poniedziałki bez zmian;
  • w środy po zakończeniu rorat (od ok. 18:45);
  • w czwartki jak zwykle, a dla osób, które są na roratach, także po mszy.
 5. W środę msza za zmarłych mieszkańców ulic Skłodowskiej-Curie, Wichrowej i Wierzbowej oraz za zmarłych z rodzin tam mieszkających. Kolejny cykl mszy za mieszkańców rozpocznie się w marcu, terminy będą tak jak dotąd podane na stronie internetowej w zakładce „Intencje”.
 6. W piątek o 18:00 msza młodzieżowa „przy świecach” – proszę zabrać lampiony lub świece z okapnikami. Zapraszam nie tylko kandydatów do bierzmowania, ale także młodzież szkół średnich. Po mszy spotkanie przy stole w domu parafialnym.
 7. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii. O godz. 18:00 z inicjatywy Rady Osiedla Wilkowyje i Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się adwentowy koncert muzyki sakralnej. Wystąpi chór kameralny Pro Arte pod dyrekcją Iwony Midy, naszej parafianki. Na organach zagra Michał Botor. Serdecznie zapraszamy.