Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 19.12.2021 – 4. niedziela adwentu

 1. Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii.
 2. Opłatki i świece Caritas do nabycia w tyle kościoła – ofiary wrzucamy do skarbony „Chleb św. Antoniego”. Z tych środków ufundujemy m.in. paczki świąteczne dla kilku rodzin potrzebujących pomocy oraz dla seniorów.
 3. Z inicjatywy Rady Osiedla Wilkowyje i Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się dziś adwentowy koncert muzyki sakralnej. Wystąpi chór kameralny Pro Arte pod dyrekcją Iwony Midy, naszej parafianki. Na organach zagra Michał Botor. Chętnych serdecznie zapraszamy na godz. 18:00.
 4. Ostatnie spotkania roratnie odbędą się: w poniedziałek o 18:00, we wtorek o 6:30 i w środę o 18:00. Na środową mszę dzieci przynoszą plansze z przyklejonymi obrazkami. Upominki za udział w roratach będą wręczane w święto Świętych Młodzianków.
 5. Msza w czwartek będzie o godz. 8:00.
 6. W najbliższych dniach jest możliwość odwiedzin u chorych z posługą sakramentalną. Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny.
 7. Okazja do spowiedzi przedświątecznej:
  • w poniedziałek – od 17:00 do 17:50
  • we wtorek – przed mszą poranną
  • w środę – od 17:00 do 17:50; w tym dniu spowiadamy aż do północy w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Tychach
  • w czwartek – przed mszą poranną, potem od 9:30 do 11:00 (zwłaszcza dla dzieci i młodzieży!) oraz od 17:00 do 19:00
  • w piątek – przed mszą poranną oraz od 9:00 do 11:00
  • W pierwszy i drugi dzień świąt spowiedzi nie ma.
 8. Betlejemskie światło pokoju będzie dostępne w środę i czwartek w tyle kościoła w godzinach otwarcia. Należy zabrać ze sobą coś do odpalenia.
 9. W piątek wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu będzie msza poranna o 8:00. Po zakończeniu spowiedzi do pasterki kościół będzie zamknięty. Opłatki i świece Caritas dla spóźnialskich będą dostępne przed wejściem do domu parafialnego. Pasterkę odprawimy o północy, będzie ona transmitowana. Kolekta na Fundusz Obrony Życia.
 10. W sobotę uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze według porządku niedzielnego. O 15:30 nieszpory kolędowe.
 11. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny. Podczas każdej mszy będzie odnowienie przyrzeczeń małżeństw obecnych w kościele. Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.