Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 26.12.2021 – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

  1. Dziękuję tym, którzy zatroszczyli się o posprzątanie i przystrojenie kościoła na czas świąt. Jest to nieliczna grupa osób, tym większa więc nasza wdzięczność. Bóg zapłać za ofiarowanie choinek oraz ufundowanie figur w pierwszym etapie tworzenia nowej wilkowyjskiej stajenki. Trzy figury nie mają jeszcze sponsorów – polecam to waszej uwadze i ofiarności.
  2. Dziś obchodzimy święto Świętej Rodziny. Podczas każdej mszy będzie odnowienie przyrzeczeń małżeństw obecnych w kościele. Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.
  3. W poniedziałek święto św. Jana. Zgodnie z tradycją błogosławimy w tym dniu wino.
  4. We wtorek święto Świętych Młodzianków. Nie będzie mszy o 8:00. O 9:00 zostanie odprawiona msza w intencji dzieci, przewidziane jest specjalne błogosławieństwo oraz wręczenie upominków uczestnikom rorat.
  5. W piątek ostatni dzień Roku Pańskiego 2021. Zapraszam do udziału we mszy za parafian o 16:00 (odprawionej z formularza uroczystości Bożej Rodzicielki) oraz w nabożeństwie dziękczynno-ekspiacyjnym; odśpiewamy hymn Te Deum, z którym związana jest w tym dniu możliwość zyskania odpustu.
  6. W sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – jest to święto nakazane, porządek mszy jak w niedzielę. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. W tym dniu można zyskać odpust poprzez odmówienie hymnu do Ducha Świętego. Ponieważ jest to pierwsza sobota miesiąca, o 7:45 będzie rozmyślanie na rozpoczęcie nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP. Msza o 8:00 w intencji Żywego Różańca, po niej różaniec. O 15:30 jak w każdą sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu – przypominam o tym, gdyż bardzo często nie ma nikogo chętnego, kto chciałby poświęcić czas na taką formę modlitwy.
  7. Tradycyjne podsumowanie roku, dokonywane w ramach noworocznej homilii, będzie dostępne także na stronie internetowej, a tydzień później w gazetce parafialnej.
  8. W przyszłą niedzielę kolekta na spłatę okien we wieżyczce.
  9. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. W sprawach związanych z pogrzebem proszę o telefon.