Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 02.01.2022 – 2. niedziela po Narodzeniu Pańskim

  1. Dziś kolekta na spłatę okien we wieżyczce.
  2. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto nakazane, msze będą według porządku niedzielnego (z formularza tej uroczystości będzie również msza w środę o 18:00). Kolekta będzie przeznaczona na misje. Jest to też pierwszy czwartek miesiąca, dlatego od 7:30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą o powołania duchowne, a w tej intencji msza o 8:00. O 17:00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Michała Piątka – serdecznie zapraszamy.
  3. W piątek po mszy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Za tydzień święto Chrztu Pańskiego, którym kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Kolekta na spłatę remontu dachu.
  5. Rozpoczyna się kolęda w formie hybrydowej:
  • w sobotę o 12:30 wyruszę w pierwszą trasę obejmującą rejon ulic: Skłodowskiej-Curie, Szkolnej, Wawrzynowej, Wesołej, Wichrowej, Wierzbowej, Wiklinowej, Wiśniowej i Wrzosowej; na trasie jest wyznaczonych 13 miejsc, gdzie zatrzymam się na odśpiewanie kolędy i udzielenie błogosławieństwa okolicznym domostwom – zapraszam do wspólnej modlitwy; przypominam, że nie będę wchodził do żadnego domu na trasie; ministranci będą rozdawać kredę do oznaczenia drzwi oraz pamiątkowe obrazki; plan trasy znajduje się na stronie internetowej i w gablotce, jest także wydrukowany w formie specjalnego informatora
  • w przyszłą niedzielę o 16:00 msza „kolędowa” za parafian z ulicy Skłodowskiej-Curie i Wierzbowej; po mszy również możliwość otrzymania kredy i obrazka; plan mszy kolędowych jest także na stronie internetowej, w gablotce i informatorze
  • odwiedziny na indywidualne zaproszenie u nowych parafian są możliwe jeszcze w tym tygodniu do piątku (wizyta odbywa się w obowiązującym reżimie sanitarnym)
  • ewentualne datki kolędowe będą przeznaczone na spłatę należności za wymianę okien we wieżyczce kościoła