Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 09.01.2022 – święto Chrztu Pańskiego

 1. Dziś święto Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją wystrój świąteczny i śpiew kolęd można przedłużyć do 2 lutego. Kolekta na spłatę remontu dachu.
 2. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby archidiecezji (na funkcjonowanie instytucji zaangażowanych w apostolstwo słowa).
 3. W związku z podwyżkami cen papieru ulegają zmianie ceny czasopism religijnych. Gość Niedzielny kosztuje 8 zł, Mały Gość Niedzielny 6 zł, Różaniec 7,50 zł.
 4. Na stronie internetowej i w gazetce parafialnej publikujemy sprawozdanie za Rok Pański 2021. Są tam szczegółowe statystyki duszpasterskie i finansowe, jak również wnioski i prognozy na obecny rok.
 5. W czwartek 20 stycznia mamy w naszej parafii dzień adoracji w ramach diecezjalnej adoracji wiecznej. Proszę zastanowić się nad podjęciem półgodzinnych dyżurów (po jednej lub dwie osoby), za tydzień ułożymy grafik.
 6. Trwa kolęda w formie hybrydowej:
 • msze „kolędowe” za parafian
 • z ulicy Skłodowskiej-Curie i Wierzbowej – dziś o 16:00
 • z ul. Szkolnej – w poniedziałek o 18:00
 • z ul. Wawrzynowej, Wesołej, Wichrowej, Wiklinowej, Wiśniowej i Wrzosowej – w środę o 18:00
 • z ul. Mikołowskiej – w przyszłą niedzielę o 16:00

(po mszy możliwość otrzymania kredy i obrazka; plan mszy kolędowych jest na stronie internetowej, w gablotce i informatorze)

 • w sobotę o 12:30 druga trasa obejmująca rejon ulic: Mikołowskiej, Wiejskiej, Wilczej i Wilkowyjskiej; na trasie jest wyznaczonych 14 miejsc, gdzie zatrzymam się na odśpiewanie kolędy i udzielenie błogosławieństwa okolicznym domostwom – zapraszam do wspólnej modlitwy; przypominam, że nie będę wchodził do żadnego domu na trasie; ministranci będą rozdawać kredę do oznaczenia drzwi oraz pamiątkowe obrazki; plan trasy jest na stronie internetowej, w gablotce i informatorze
 • ewentualne datki kolędowe będą przeznaczone na spłatę należności za wymianę okien we wieżyczce kościoła