Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 16.01.2022 – 2. niedziela zwykła

 1. Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji (na funkcjonowanie instytucji zaangażowanych w apostolstwo słowa).
 2. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w piątek o 16:00 zostanie odprawiona msza o jedność i o Boże błogosławieństwo dla osób wyznań niekatolickich mieszkających na terenie Wilkowyj. Jeśli znamy takie osoby (np. prawosławnych, którzy przybyli z Ukrainy), zaprośmy ich do wspólnej modlitwy.
 3. W czwartek będzie całodzienna adoracja w ramach diecezjalnej adoracji wiecznej. Najświętszy Sakrament zostanie wystawiony od zakończenia rannej mszy do 18:00. Dla zapewnienia stałej obecności proszę o zapisanie się na półgodzinne dyżury (po jednej lub dwie osoby). Grafik znajduje się przy wejściu. Wszystkich zachęcam, by przyjść w tym dniu na modlitwę osobistą – przypominam, że półgodzinna adoracja umożliwia zyskanie odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 4. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii.
 5. Trwa kolęda w formie hybrydowej:
 • msze „kolędowe” za parafian
 • z ulicy Mikołowskiej – dziś o 16:00
 • z ul. Wiejskiej – w poniedziałek o 18:00
 • z ul. Wilczej i Wilkowyjskiej – w środę o 18:00
 • z ul. Browarowej i Sosnowej – w przyszłą niedzielę o 16:00

(po mszy możliwość otrzymania kredy i obrazka; plan mszy kolędowych jest na stronie internetowej i w gablotce)

 • w sobotę o 12:30 trzecia trasa obejmująca rejon ulic: Browarowej, Chłodniczej, Łąkowej, Młyńskiej, Obywatelskiej, Sosnowej i Wąskiej; na trasie wyznaczonych jest 13 miejsc, gdzie zatrzymam się na odśpiewanie kolędy i udzielenie błogosławieństwa okolicznym domostwom – zapraszam do wspólnej modlitwy; przypominam, że nie będę wchodził do żadnego domu na trasie; ministranci będą rozdawać kredę do oznaczenia drzwi oraz pamiątkowe obrazki; plan trasy jest na stronie internetowej i w gablotce
 • ewentualne datki kolędowe będą przeznaczone na spłatę należności za wymianę okien we wieżyczce kościoła