Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 23.01.2022 – 3. niedziela zwykła

 1. Dziękuję wszystkim, którzy w miniony czwartek przyszli do kościoła na adorację. Ponawiam zachętę, by wstępować na modlitwę osobistą do naszego kościoła, który jest otwarty codziennie od rana do wieczora.
 2. Dziś z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Tak jak rok temu można „poczęstować się” słowem Bożym, wychodząc z kościoła – w koszyku znajdują się zwitki z cytatami, wystarczy zabrać i rozważać w najbliższym czasie.
 3. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. W tyle kościoła zbiórka na nasz wewnętrzny fundusz „Podziękuj Pomocnikom Parafii” – chciałbym, aby kompensował on niedostatek środków na koszta osobowe. Parafia utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego w gablotce znajduje się od niedawna plan kolekt i zbiórek na cały rok – można się z nim zapoznać.
 4. W piątek o 18:00 msza młodzieżowa. Kandydaci do bierzmowania będą uczestniczyć w obrzędzie wybrania – zostaną w ten sposób uroczyście dopuszczeni do przyjęcia sakramentu. Po mszy spotkanie grupy MOST w salce domu parafialnego.
 5. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zakup opału. O 19:00 zapraszam na modlitwę wieczorną z kolędowaniem pod hasłem „Podnieś rękę, Boże Dziecię”.
 6. Trwa kolęda w formie hybrydowej:
 • msze „kolędowe” za parafian
 • z ul. Browarowej i Sosnowej – dziś o 16:00
 • z ul. Obywatelskiej – w poniedziałek o 18:00
 • z ul. Chłodniczej, Łąkowej, Młyńskiej i Wąskiej – w środę o 18:00
 • z ul. Leśnej – w przyszłą niedzielę o 16:00

(po mszy możliwość otrzymania kredy i obrazka; plan mszy kolędowych jest na stronie internetowej i w gablotce)

 • w sobotę o 12:30 czwarta i zarazem ostatnia trasa obejmująca rejon ulic: Dojazdowej, Granicznej, Leśnej i Wałowej; na trasie wyznaczonych jest 8 miejsc, gdzie zatrzymam się na odśpiewanie kolędy i udzielenie błogosławieństwa okolicznym domostwom – zapraszam do wspólnej modlitwy; przypominam, że nie będę wchodził do żadnego domu na trasie; ministranci będą rozdawać kredę do oznaczenia drzwi oraz pamiątkowe obrazki; plan trasy jest na stronie internetowej i w gablotce
 • ewentualne datki kolędowe będą przeznaczone na spłatę należności za wymianę okien we wieżyczce kościoła