Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 30.01.2022 – 4. niedziela zwykła

  1. Dziś kolekta na zakup opału. Dziękuję za ubiegłotygodniową zbiórkę na wewnętrzny fundusz „Podziękuj Pomocnikom Parafii”, która wyniosła 1180 zł.
  2. O 19:00 zapraszam na modlitwę wieczorną z kolędowaniem pod hasłem „Podnieś rękę, Boże Dziecię”. Oprawę muzyczną zapewnią nasi młodzi parafianie – Marysia i Wojtek Zbyszowscy.
  3. Wczoraj zakończyły się spotkania kolędowe na trasach w poszczególnych rejonach parafii – nieraz w kameralnym gronie, a nieraz z udziałem wielu mieszkańców. To bardzo budujące, że odpowiedzieliście na tę propozycję. Ostatnie msze „kolędowe” za parafian będą odprawione dziś o 16:00 (ul. Leśna) i w poniedziałek o 18:00 (ul. Dojazdowa, Graniczna i Wałowa).
  4. W środę święto Ofiarowania Pańskiego – światowy dzień życia konsekrowanego. Na mszę zabieramy świece. Zachęcam do liczniejszego udziału, zapraszam zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. do pobłogosławienia świec komunijnych. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Po mszy w błogosławieństwo św. Błażeja, patrona w chorobach gardła.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  6. w czwartek o 7:30 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona modlitwą o powołania duchowne; w tej intencji msza o 8:00, po niej błogosławieństwo św. Błażeja
  7. w piątek po mszy nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa; przypomnijmy też dzieciom o spowiedzi (od 15:30)
  8. w sobotę o 7:45 rozmyślanie na rozpoczęcie nabożeństwa do Niepokal. Serca Najśw. Maryi Panny; o 8:00 msza za członków Żywego Różańca, po mszy różaniec; z racji wspomnienia św. Agaty błogosławieństwo chleba zarówno na mszy rannej, jak i popołudniowej (należy przygotować tylko nieduży kawałek, który będzie pobłogosławiony, a potem pozostaje w domu na znak opieki Bożej przed pożarami)
  9. Za tydzień kolekta na archidiecezję – na utrzymanie, remonty i działalność domów rekolekcyjnych.
  10. Ogłoszenie w imieniu Rady Osiedla:

Trwają konsultacje społeczne, dotyczące budowy linii kolejowej Katowice – Ostrawa (w ramach planów związanych z powstaniem Centralnego Portu Komunikacyjnego). Trzy warianty przebiegają wzdłuż granicy dzielnicy Wilkowyje, szczegóły na stronie UM Tychy. Można wypełnić ankietę na stronie projektu cpk.pl (do 15 marca), a także wziąć udział w spotkaniu, które odbędzie się w poniedziałek 31 stycznia o 16:00 w Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych, Al. Niepodległości 32.