Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 06.02.2022 – 5. niedziela zwykła

 1. Dziś kolekta na archidiecezję, a konkretnie na utrzymanie, remonty i działalność domów rekolekcyjnych.
 2. W piątek przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. O 10:00 będzie msza w intencji chorych i starszych parafian. W czasie mszy będzie udzielane namaszczenie chorych. Może je przyjąć każdy, kto jest:
  • poważnie chory (w trakcie trwania choroby nawet kilka razy, jeśli stan zdrowia się nie poprawia),
  • osłabiony wiekiem (należy to roztropnie ocenić samemu),
  • w niebezpieczeństwie śmierci (np. przygotowuje się do operacji).

  Warunkiem udzielenia jest stan łaski uświęcającej, dlatego pół godziny przed mszą będzie okazja do spowiedzi – proszę, by skorzystali przede wszystkim ci, którzy na co dzień nie mają po temu okazji (konieczność wyspowiadania się nie dotyczy osób nieprzytomnych lub mających trudności w komunikacji werbalnej). Przypominam, że odwiedzam również chorych w domach, wystarczy osobiście lub telefonicznie ustalić termin, zaś nadzwyczajni szafarze mogą przynosić Komunię w każdą niedzielę.

 3. Za tydzień kolekta na spłatę remontu dachu. Przy okazji dziękuję za ofiary kolędowe, które pozwoliły parafii uregulować resztę należności za wymianę okien w latarni kościoła (wieżyczce).
 4. Parafialne rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Ranczolekcje 2.0” odbędą się w dniach 25–27 marca. Termin podaję ze znacznym wyprzedzeniem, aby można było zarezerwować sobie czas. Ubiegłoroczne doświadczenie wykorzystamy również w tym roku, tak by każdy chętny mógł wziąć udział w rekolekcjach w wybrany przez siebie sposób – poprzez wydarzenia w kościele, na kanale internetowym czy w plenerze. Już niedługo pojawią się zapowiedzi i szczegółowy program.