Ogłoszenia duszpasterskie 20.03.2022 – 3. niedziela Wielkiego Postu

Informacje związane z pomocą uchodźcom z Ukrainy będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej i Facebooku, a podawane w niedzielę w ogłoszeniach. Aktualności na ten tydzień:

• w minionym tygodniu nie było odzewu na akcję „Paczka dla Ukrainy”, na ten moment wstrzymujemy odbiór paczek; gdyby jednak ktoś był zainteresowany przekazaniem darów, proszę o kontakt indywidualny
  • na Facebooku trwa druga aukcja na rzecz uchodźców, jednak zainteresowanie tą formą pomocy jest znikome (brak licytujących i brak kolejnych przedmiotów na licytacje)
  • dziękuję rodzinom, które przyjmują uchodźców w domach; proszę o pomysły, co możemy zaproponować przebywającym u nas Ukraińcom jako parafia
  1. Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji (wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego) oraz zbiórka na wewnętrzny fundusz „Podziękuj Pomocnikom Parafii”. O 15:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W środę msza w intencji mieszkańców ulic Leśnej i Obywatelskiej.
  3. Od piątku do niedzieli będziemy przeżywać parafialne rekolekcje wielkopostne „Ranczolekcje 2.0”. Prowadzić je będzie ks. Dariusz Kamiński, wikariusz parafii Świętej Rodziny w Tychach. W programie:
  • msze z kazaniem rekolekcyjnym w sobotę i w niedzielę (transmisja o 11:00)
  • msze dla dzieci i dla młodzieży (zwłaszcza bierzmowańców) w piątek
  • msza dla chorych i seniorów w sobotę (z transmisją)
  • Droga Krzyżowa w piątek (z transmisją) i Gorzkie Żale w niedzielę
  • możliwość odprawienia Drogi Krzyżowej ulicami parafii indywidualnie lub rodzinnie w sobotę i w niedzielę (początek przy wejściu na probostwo – tam mapka w wersji papierowej, trasa będzie także na stronie internetowej)
  • codzienna okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą mszą
  • codzienna koronka do Miłosierdzia Bożego (z transmisją)
  • codzienny blok wieczorny: konferencja (z transmisją), medytacja słowa Bożego, adoracja, okazja do spowiedzi i apel

Szczegółowe informacje są na plakatach, na stronie internetowej oraz w gazetce. Na naszym kanale YouTube pojawiać się będą zapowiedzi rekolekcji.

4. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na planowane inwestycje i remonty.