Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 27.03.2022 – 4. niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

 1. Informacje związane z pomocą uchodźcom z Ukrainy będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej i Facebooku, a podawane w niedzielę w ogłoszeniach.
 2. Kończymy „Ranczolekcje 2.0” – parafialne rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy ks. Dariuszowi Kamińskiemu, wikariuszowi parafii Świętej Rodziny w Tychach, za ich poprowadzenie – za homilie, posługę w konfesjonale, konferencje, spotkania.
 3. Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na planowane inwestycje i remonty.
 4. Dziś o 15:15 kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:
  • w piątek po mszy o 16:00 Droga Krzyżowa, zakończona litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa; zalecki (wypominki) za zmarłych, za których modlimy się w czasie nabożeństwa, można składać do przygotowanego koszyczka
  • w sobotę o 7:45 rozmyślanie na rozpoczęcie nabożeństwa do Niepokal. Serca Najśw. Maryi Panny; o 8:00 msza za członków Żywego Różaniec, po mszy różaniec
 6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafii.
 7. Do nabycia są paschaliki Caritas w cenie 8 zł – ofiary wrzucamy do skarbonki „Chleb św. Antoniego”.
 8. Z powodu znaczących podwyżek cen papieru, farby drukarskiej i paliwa musimy podnieść cenę gazetki „Królowa Aniołów” do 2 zł.
 9. Od jutra ustaje obowiązek zakładania maseczek w kościele. Zaleca się ich stosowanie w przypadku infekcji czy obaw, zwłaszcza w dużym skupisku.
 10. Można obejrzeć dziś w kościele proste stacje Drogi Krzyżowej, których autorem jest nasz parafianin, Mateusz Susek. Inspiracją było nabożeństwo odprawiane w zeszłym roku w plenerze. Chcielibyśmy umieścić stacje na stałe na tej samej trasie, a więc w pętli wyznaczonej przebiegiem ulic Szkolnej, Wierzbowej i Wiejskiej. Ze względu na bezpieczeństwo stacje powinny być umieszczone na posesjach za płotem, dlatego proszę o informację tych parafian, którzy mieszkają wzdłuż trasy, a gotowi byliby zainstalować stacje u siebie.