Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 03.04.2022 – 5. niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się druga część Wielkiego Postu, która ma charakter pasyjny. Zgodnie z tradycją krzyże pozostają zasłonięte do Wielkiego Piątku – można przykryć także te, które mamy w domach. Kolekta będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. O 15:15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, o 7:30 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu, zakończoną modlitwą o powołania do służby Bożej. W tej intencji msza o 8:00.
  3. W piątek po mszy o 16:00 Droga Krzyżowa. Zalecki (wypominki) za zmarłych, za których modlimy się w czasie nabożeństwa, można składać do koszyczka. O 18:00 mszą w kościele św. Krzysztofa rozpocznie się tyska Droga Krzyżowa ulicami miasta, zakończenie ok. 21:00 w kościele św. Marii Magdaleny.
  4. W sobotę przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Należy ich zgłaszać w kancelarii w godzinach urzędowania. Tym samym wznawiam regularne odwiedziny chorych. Przy okazji proszę, by zgłaszać też chęć przyjmowania Komunii co niedzielę – tę posługę będą wykonywać nadzwyczajni szafarze po mszy o 8:00.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Błogosławienie palm przy każdej mszy świętej, forma uroczysta będzie o 11:00 (rozpoczęcie przed kościołem, procesja). Kolekta będzie przeznaczona na spłatę remontu dachu – gorąco proszę o mobilizację w tej kwestii, abyśmy mogli w tym roku kalendarzowym zapłacić resztę należności.
  6. Do nabycia są paschaliki Caritas w cenie 8 zł – ofiary wrzucamy do skarbonki „Chleb św. Antoniego”.
  7. Na stoliku w tyle kościoła są medytacje nad słowem Bożym, które zaproponował rekolekcjonista. Kto nie miał okazji do podjęcia tych rozważań w czasie Ranczolekcji, może je zabrać i wykorzystać w swojej modlitwie osobistej.
  8. Już niedługo najważniejsze obchody roku liturgicznego – święte Triduum Paschalne. Po trzech latach będziemy je mogli świętować bez ograniczeń sanitarnych – może to zmotywuje nas do licznego udziału. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółowym programem. Zwracam uwagę, że w planie jest podobnie jak rok temu ciemna jutrznia w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, a procesja rezurekcyjna odbędzie się na zakończenie Wigilii Paschalnej (zgodnie z logiczną spójnością obu tych obrzędów).