Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 17.04.2022 – Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Dziś Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego, największa chrześcijańska uroczystość. Po mszy o 8:00 koronka do Miłosierdzia Bożego (w ramach nowenny). O 15:30 zapraszam na nieszpory świąteczne. Kolekta na potrzeby bieżące.
  2. W poniedziałek (tzw. drugi dzień świąt) msze według porządku niedzielnego. Po mszy o 8:00 koronka do Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. Od wtorku do soboty po mszy koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. Za tydzień w 2. niedzielę wielkanocną obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Z tej racji o 15:30 specjalne nabożeństwo. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas, a po mszy zbiórka na wewnętrzny fundusz „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli działalność charytatywną zakupem paschalików. Wielkie podziękowania kieruję do pań za dekoracje i sprzątanie (w tym żmudne czyszczenie posadzki), do grupy mężczyzn za przygotowanie ciemnicy i Bożego Grobu, za ofiarowane gałązki „palmowe” i kwiaty.
  6. Ogromnie się cieszę, że goszczący u nas Ukraińcy włączyli się czynnie w liturgię Wielkiego Czwartku. Prawosławni od jutra rozpoczynają trwający do soboty ścisły post paschalny, a za tydzień obchodzą Wielkanoc. W razie pytań informujmy, że najbliższa (i jedyna w regionie) cerkiew prawosławna jest w Sosnowcu – na stronie sosnowiec.cerkiew.pl znajduje się między innymi plan nabożeństw. Zapraszajmy ich także do naszego kościoła, gdzie są zawsze mile widziani – przypominam, że przy ikonie MB Rozwiązującej Węzły mogą zapalać tradycyjne świece oraz zabrać obrazki z modlitwami w języku ukraińskim.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę

błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Pana!