Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 01.05.2022 – 3. niedziela Wielkanocy

  1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na trwające i planowane inwestycje i remonty. Rozpoczyna się maj. Pierwsze nabożeństwo majowe będzie odprawione przy figurze po mszy o 16:00. Nie zaniedbujmy udziału w tych pięknych nabożeństwach. Będą one odprawiane:
  • od poniedziałku do czwartku – pół godziny przed mszą (w tych dniach nie będzie więc okazji do spowiedzi)
  • od piątku do niedzieli – po mszy o 16:00
  1. We wtorek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze będą o 8:00 i 18:00, z formularza tej uroczystości będzie także odprawiona msza w poniedziałek o 18:00. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafii.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca majowe połączymy z modlitwą o powołania do służby Bożej. Msza w intencji powołań (także z naszej parafii) o 8:00.
  3. W pierwszy piątek modlitwę do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy przy nabożeństwie majowym.
  4. W pierwszą sobotę msza za członków Żywego Różańca o 8:00.
  5. Za tydzień 4. niedziela wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza – jest to światowy dzień modlitw o powołania. Kolekta będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Po mszach będzie sprzedawane ciasto, z którego dochód przeznaczymy na zorganizowanie parafialnego festynu rodzinnego, który odbędzie się w sobotę 28.05.