Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 08.05.2022 – 4. niedziela Wielkanocy (Niedziela Dobrego Pasterza)

 

 1. Dziś 4. niedziela wielkanocna czyli Niedziela Dobrego Pasterza – to światowy dzień modlitw o powołania. Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 2. Po mszach można nabyć ciasto, z którego dochód przeznaczymy na zorganizowanie parafialnego festynu rodzinnego, planowanego na sobotę 28.05.
 3. Nabożeństwa majowe odprawiamy: od poniedziałku do czwartku pół godziny przed mszą (wtedy nie ma okazji do spowiedzi); od piątku do niedzieli po mszy o 16:00.
 4. W środę zapraszam na mszę za mieszkańców ulic: Dojazdowej, Granicznej i Wałowej.
 5. W piątek pierwsze tegoroczne nabożeństwo fatimskie. W prowadzenie włącza się Róża św. Jana Pawła II. O 19:00 msza święta, po niej różaniec oraz procesja z figurą. Należy zabrać świece z okapnikami, świece będą też do nabycia w kościele.
 6. Za tydzień kolekta na spłatę remontu dachu. Do zapłaty pozostaje 70.000 zł.

NOWA RADA DUSZPASTERSKA I ZMIANY W FUNKCJONOWANIU PARAFII

Dziękuję dotychczasowej Parafialnej Radzie Duszpasterskiej za pomoc w zapoznaniu mnie z Parafią i za owocną współpracę. Zakończenie 5-letniej kadencji Rady jest okazją, by uporządkować funkcjonowanie Parafii zgodnie z prawem kościelnym i logiką:

 1. Tworzenie grupy pomocowo-charytatywnej jest w fazie wstępnej. Koordynatorką będzie Karolina Gołomb-Stasieczek, a wesprą ją Wioletta Tamowicz-Giel i Marcin Kijas. Chętni do stałej lub doraźnej współpracy mogą zgłaszać się u tych osób.
 2. Zostanie powołana Parafialna Rada ds. Ekonomicznych. Będą ją tworzyć: proboszcz (przewodniczący z urzędu) oraz Jolanta Piechocka, Andrzej Kołodziej i Paweł Mizgała. Jest to organ doradczy w zarządzaniu dobrami parafialnymi, o 3-letniej kadencji.
 3. Parafialna Rada Duszpasterska zajmie się pracą nad planem ewangelizacyjnym. Prócz proboszcza, który z urzędu jest przewodniczącym Rady, będzie ona liczyć 10 osób:
 4. 4 członków mianowanych, będących przedstawicielami grup: Ewa Moćko (Żywy Różaniec), Paulina Helios (Dzieci Maryi), Wojciech Biolik (nadzwyczajni szafarze i posługujący w parafii), Bartłomiej Giel (Liturgiczna Służba Ołtarza)
 5. 6 członków wybranych; informacje o wyborach, które odbędą się 12 czerwca:
 • pisemne zgłoszenia kandydatów – do 29.05 (wyżej wymienionych nie zgłaszamy)
 • kandydatami mogą być pełnoletni katolicy, którzy przyjęli bierzmowanie, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych i są znani z właściwych postaw moralnych
 • zachęcam do kandydowania zwłaszcza tych Parafian, którzy mają doświadczenie działania w różnych grupach (np. uczestniczą we wspólnotach poza naszą Parafią) albo znają lokalną społeczność, a posiadają zmysł duszpasterski