Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 15.05.2022 – 5. niedziela Wielkanocy

 

  1. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na spłatę remontu dachu.
  2. Mija połowa miesiąca – zapewne wciąż wielu nie było jeszcze na nabożeństwie majowym. Serdecznie zapraszam: od poniedziałku do czwartku pół godziny przed mszą, a od piątku do niedzieli po mszy o 16:00.
  3. W piątek przy majowym odmówimy też koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu o 18:00 młodzież przyjmie bierzmowanie, będzie go udzielać bp Marek Szkudło. Obowiązkowa próba przed bierzmowaniem w czwartek o 18:00; wtedy też będzie okazja do spowiedzi.
  4. Za tydzień kolekta na archidiecezję, konkretnie na prace związane z odnowieniem budynku katedry i kurii jako pomnika historii. Po mszy zbiórka na fundusz „Podziękuj Pomocnikom Parafii” – dzięki temu wsparciu jest możliwy przede wszystkim zwrot kosztu paliwa osobom dojeżdżającym.
  5. W sobotę 28 maja odbędzie się parafialny piknik rodzinny. W programie są atrakcje dla dzieci, konkursy rodzinne, przekąski i napoje – szczegóły na plakatach. Dziękuję za wsparcie akcji przez zakup ciasta w ubiegłą niedzielę, udało się zebrać ok. 70% kwoty potrzebnej na organizację wydarzenia. Gdyby ktoś z parafian miał możliwość zasponsorowania niektórych atrakcji (np. dmuchańca lub stanowiska malowania twarzy), proszę o zgłoszenie się po mszy świętej.
  6. Przypominam, że do 29 maja można zgłaszać nazwiska kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kandydatami mogą być pełnoletni katolicy, po bierzmowaniu, czynnie uczestniczący w życiu wspólnoty wiernych, znani z właściwych postaw moralnych. Zachęcam zwłaszcza tych Parafian, którzy mają doświadczenie działania w różnych grupach (np. uczestniczą we wspólnotach, także poza naszą Parafią) albo znają lokalną społeczność, a posiadają zmysł duszpasterski.