Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2022 – 6. niedziela Wielkanocy

 

  1. Dziś kolekta na archidiecezję, na prace związane z odnowieniem budynku katedry i kurii jako pomnika historii. Po mszy zbiórka na wewnętrzny fundusz „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę dni krzyżowych. W tych dniach nabożeństwa majowe będziemy rozpoczynać przy krzyżu misyjnym.
  3. W środę msza za mieszkańców ulic: Szkolnej, Wawrzynowej, Wesołej, Wiklinowej i Wrzosowej.
  4. W piątek na mszę zapraszam szczególnie dzieci obchodzące I rocznicę przystąpienia do Komunii Świętej; po mszy wspólne nabożeństwo majowe. O 18:00 młodzieżowy MOST – zaczniemy modlitwą uwielbienia, a potem spotkanie w altance.
  5. W sobotę od 9:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – chorych zgłaszamy w kancelarii. Mszą o 12:00 rozpoczniemy parafialny piknik rodzinny. W programie są atrakcje dla dzieci, konkursy rodzinne, przekąski i napoje. Na zakończenie pikniku ok. 15:45 uczestnicy udadzą się do leśnej kapliczki na wspólne nabożeństwo majowe. Zapraszamy i tych, którzy nie będą uczestniczyć w pikniku – rozpoczęcie majowego przy kapliczce ok. 16.00. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu ani majowego w kościele.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta na parafialne inwestycje i remonty. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich; kancelaria parafii św. Marii Magdaleny przyjmuje zapisy chętnych na wspólny przejazd autobusem. Również w tym dniu upływa termin zgłaszania kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  7. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Chciałbym zaproponować zakupienie gotowych składanych ołtarzy. Chodzi o proste konstrukcje wykonane z chromowanych rurek ze stołem i dekoracyjnymi banerami, stabilne nawet przy silnym wietrze, odporne na deszcz. Składanie zajmuje mniej niż godzinę, przechowywanie jest bardzo wygodne. Jest to inwestycja na długie lata, która ułatwia przygotowanie uroczystości. Niestety nie mamy tyle oszczędności. Obecnie koszt jednego ołtarza w zależności od modelu to ok. 1.500 zł, a ceny idą w górę, więc odkładanie zakupu działa na naszą niekorzyść. Bardzo proszę o informację, czy ktoś mógłby w tej sprawie finansowo pomóc.