Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022 – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta na inwestycje i remonty. W modlitwie pamiętamy o mężczyznach pielgrzymujących do Piekar Śląskich. Po mszy można jeszcze zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  2. Bardzo dziękuję za pomoc w zorganizowaniu sobotniego pikniku i za udział w tym wydarzeniu, a zwłaszcza Paulinie Helios za pomysł i realizację.
  3. Trwa nowenna do Ducha Świętego, stosowne modlitwy odmawiamy do soboty.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek o 7:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 8:00 msza za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej, także z naszej parafii;
  • w piątek po mszy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • w sobotę o 8:00 msza za członków Żywego Różańca; nie będzie adoracji o 15:30.
  1. Podobnie jak w poprzednich latach będziemy obchodzić wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego:
  • o 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi;
  • o 20:30 msza wigilii po łacinie (msza recytowana ze śpiewanymi częściami stałymi De Angelis i śpiewami z Taizé); teksty będą przygotowane.
  1. W niedzielę podczas mszy o 11:00 dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Zwracam się z prośbą, by osoby niezwiązane z tym wydarzeniem uczestniczyły w mszy o innej godzinie. Kolekta w tym dniu jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  2. Zbliża się Boże Ciało. Pomocą ułatwiającą przygotowanie byłoby nabycie gotowych składanych ołtarzy. Koszt jednego ołtarza to ok. 1.500 zł. Proszę o informację, czy ktoś mógłby w tej sprawie finansowo pomóc.