Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 05.06.2022 – uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą kończy się okres wielkanocny. W czasie mszy o 11:00 grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Zwracam się z prośbą, by osoby niezwiązane z tym wydarzeniem uczestniczyły w mszy o innej godzinie. Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 2. Dzieci pierwszokomunijne będą przychodzić na msze w ramach „białego tygodnia” w poniedziałek, środę i piątek. W sobotę mają pielgrzymkę do Rud Raciborskich – na ten wyjazd są wolne miejsca, proszę chętnych o zgłaszanie się.
 3. W środę msza za mieszkańców ulic: Wiejskiej, Wilczej, Wilkowyjskiej i Wiśniowej.
 4. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy. Zachęcam tych, którzy nie przystąpili w czasie wielkanocnym do Komunii Świętej, aby spełnili ten obowiązek. Kolekta będzie przeznaczona na spłatę remontu dachu. Po mszach świętych odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kandydują: Izabela Kukla, Przemysław Mucha, Aleksandra Piechocka, Paweł Porszke, Sylwia Repeć, Jan Skupnik, Magdalena Stencel, Michał Szczęsny, Paulina Wencepel, Wojciech Zbyszowski, Szymon Zdziebko – bliższe informacje o kandydatach znajdują się na plakacie wyborczym.
 5. Zbliża się Boże Ciało, które będzie miało następujący przebieg:
  • msza polowa przy ulicy Wałowej o 9:30, po niej procesja ulicą Wałową i Graniczną
  • pozostałe msze: środa 18:00, czwartek 8:00 i 16:00; nie będzie mszy o 11:00
 6. Bardzo dziękuję hojnym ofiarodawcom, dzięki którym zakupiliśmy składane ołtarze. Jeden z nich został złożony przy domu parafialnym, można go zobaczyć.
 7. W związku z niepewną sytuacją na rynku złożyłem w imieniu parafii pismo do PGG z prośbą o pomoc w zakupie węgla opałowego. Czekam na odpowiedź.

Zapowiedzi przedślubne:

Karolina SZABANOWSKA par. Wilkowyje

Krystian WRÓBLEWSKI par. Wilkowyje