Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022 – uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas przyjęcia Komunii wielkanocnej. Kolekta będzie przeznaczona na spłatę remontu dachu.
  2. Po mszach świętych odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej:
    • głosować mogą wszyscy pełnoletni parafianie,
    • karty wyborcze wydawane są w tyle kościoła i tam odbywa się głosowanie,
    • na karcie można zaznaczyć maksymalnie dwa nazwiska, stawiając znak X,
    • kartę należy wrzucić do przygotowanej urny,
    • odpowiadając na prośbę parafian, którzy nie będą obecni, umożliwiam głosowanie także w poniedziałek i środę w kancelarii w godzinach urzędowania,
    • ogłoszenie wyników i pełnego składu rady w przyszłą niedzielę.
  3. W środę o 19:00 przy kościele pod opieką Pauliny Helios odbędzie się próba, na którą zapraszamy dziewczynki chętne do sypania kwiatów podczas procesji Bożego Ciała. Kwiatki można przynosić do kościoła i zostawiać przy wejściu do zakrystii.
  4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa:
    • msza polowa o 9:30 przy ulicy Wałowej 34 (Belmeb);
    • ok. 10:15 rozpoczęcie procesji; ołtarze: 1/ na tyłach autoserwisu BS DreamTeam; 2/ przy posesji Wałowa 18; 3/ przy posesji Graniczna 16; 4/ przy posesji Graniczna 34-36 – zakończenie ok. 11:30;
    • pozostałe msze: środa 18:00, czwartek 8:00 i 16:00 (nie będzie mszy o 11:00); przypominam, że udział we mszy w tym dniu jest obowiązkiem, udział w samej procesji go nie zastępuje;
    • kolekta w tym dniu na bieżące potrzeby parafii, a po mszach zbiórka na fundusz Podziękuj Pomocnikom Parafii.
  5. Przez kolejne dni po Bożym Ciele będą procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła – w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę po mszach o 16:00 (w związku z tym nie będzie adoracji w sobotę).
  6. W piątek o 18:00 planowane jest spotkanie MOST dla młodzieży – potwierdzenie, czy się odbędzie, opublikuję na Facebooku.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta na planowane inwestycje i remonty.

Zapowiedzi przedślubne:

Karolina SZABANOWSKA par. Wilkowyje