Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.2022 – 12. niedziela zwykła

 

  1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w uroczystość Bożego Ciała.
  2. Dziś kolekta na planowane inwestycje i remonty. Po mszy o 16:00 procesja wokół kościoła. Procesje te będą się odbywać po mszach do czwartku włącznie.
  3. W środę msza za mieszkańców ulic: Skłodowskiej-Curie, Wichrowej i Wierzbowej. Od września rozpoczniemy cykl mszy za zmarłych mieszkańców poszczególnych ulic oraz zmarłych z rodzin, które tam mieszkają – dokładny terminarz znajduje się na stronie internetowej w zakładce „Intencje”.
  4. W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (przeniesiona w tym roku o jeden dzień).
  5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy. O 13:00 zapraszam uczniów na mszę dziękczynną na zakończenie roku szkolnego. Po mszy o 16:00 krótkie nabożeństwo.
  6. W sobotę od 9:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Chorych proszę zgłaszać w kancelarii. Przypominam, że coniedzielne odwiedziny z Komunią świętą są możliwe dzięki szafarzom – od Wielkanocy jest to już posługa stała.
  7. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej (świętopietrze).
  8. W lipcu i sierpniu jest aż 30 wolnych intencji mszalnych (w tym 7 w niedziele i święto). Zachęcam do zamawiania. Chciałbym się też zwrócić do Was z nietypowym apelem. Jak doskonale wiemy, uroczystość odpustowa w naszej Parafii przypada w pierwszą niedzielę sierpnia czyli w samym środku sezonu urlopowego. Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach nawet osoby wierzące i praktykujące rzadko kiedy kierują się takim kryterium w planowaniu czasu wolnego, ale może warto zastanowić się, jak ułożyć plany wakacyjne, by w tym właśnie dniu być na miejscu. Jest to smutne, gdy kościół w dniu odpustu jest pustawy – trudno uroczyście celebrować nawet sumę. Może w tym roku jest już za późno na korektę planów, ale niech będzie to temat do podjęcia w rodzinach w następnych latach.
  9. Ogłoszenie Rady Osiedla: Przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji o źródle ogrzewania. Osoby, które nie mogą złożyć tej deklaracji elektronicznie, zapraszamy w czwartek od 14:00 do 17:30 do Klubu MCK Wilkowyje – będzie możliwość złożenia deklaracji w formie papierowej i skorzystania z pomocy pracowników Urzędu Miasta.