Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 10.07.2022 – 15. niedziela zwykła

 

  1. Obchodzimy dziś święto gradowe na pamiątkę wydarzeń sprzed niemal 200 lat, gdy nad ówczesnym księstwem pszczyńskim przeszła straszna burza z gradobiciem, która wyrządziła na Wilkowyjach ogromne szkody. Msza o Boże błogosławieństwo i opiekę nad domostwami, zagrodami i polami będzie o 11:00, a po niej specjalne nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
  2. Dziś kolekta na spłatę należności za remont dachu (do zapłaty pozostało 50.000 zł).
  3. W środę kolejny wieczór fatimski – o 19:00 msza, następnie różaniec i procesja z figurą. Za przygotowanie odpowiada Róża św. Anny. Uczestników proszę o zabranie świec z okapnikami. Kancelaria będzie czynna krócej – od 18:30 do 19:00.
  4. W piątek po mszy wspólna koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Z piątku na sobotę w Czernej odbędzie się noc czuwania. Osoby chętne do udziału proszę o zgłaszanie się w zakrystii po mszy.
  6. Za tydzień kolekta na potrzeby bieżące parafii, a przy wejściu zbiórka na wewnętrzny fundusz „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  7. Zachęcam do zapoznania się z programem tegorocznych uroczystości odpustowych, który pojawi się za kilka dni na plakatach, stronie internetowej i Facebooku.