Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 17.07.2022 – 16. niedziela zwykła

 

  1. Dziś kolekta na potrzeby bieżące parafii. Przy wejściu zbiórka na fundusz „Podziękuj Pomocnikom Parafii” – pamiętajmy o osobach, które dla naszej wspólnoty pracują.
  2. W tyle kościoła można już dziś nabywać specjalne dewocjonalia związane ze św. Krzysztofem, patronem kierowców: plakietki, breloczki, obrazki itp. Ofiary proszę wrzucać do skarbonki „Prasa katolicka”. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów (chodzi o wszelkie środki transportu: samochody, motocykle, rowery, hulajnogi) będzie udzielane w sobotę i przyszłą niedzielę po mszach.
  3. Za tydzień kolekta na remont krypty katedry.
  4. Zachęcam do zapoznania się z programem tegorocznych uroczystości odpustowych, który znajduje się na plakatach, stronie internetowej i Facebooku. Przygotowaniem do odpustu będzie nowenna modlitewna, która rozpocznie się 29 lipca.

Zapowiedzi przedślubne:

Natalia MOSZ par. św. Wawrzyńca i św. Antoniego, Ruda Śl.-Wirek

Michał DANIELCZYK par. Wilkowyje