Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – 17. niedziela zwykła

  1. Po mszach będzie udzielane błogosławieństwo kierowcom i ich pojazdom (chodzi o wszelkie środki transportu: samochody, motocykle, rowery, hulajnogi). Stosowną modlitwę odmówimy w kościele, zaś po mszy zainteresowani kierowcy niech czekają przy swoich pojazdach na pokropienie wodą święconą. Przy pokropieniu będzie można odebrać pamiątkowy obrazek. W tyle kościoła są dewocjonalia związane ze św. Krzysztofem, patronem kierowców. Ofiary proszę wrzucać do skarbonki „Prasa katolicka”.
  2. Dziś kolekta na remont krypty katedry.
  3. We wtorek z racji wspomnienia świętych Joachima i Anny zapraszam o 8:00 na mszę za wdowy i wdowców naszej parafii.
  4. W piątek rozpocznie się nowenna przed uroczystością odpustową. Zapraszam na 19:30. Jedną z modlitw w czasie nowenny będzie „Koronka uwielbienia Boga” – na stronie internetowej znajduje się link do nagrania z ubiegłego roku, można więc ją sobie przypomnieć (lub nauczyć się). W kolejnych dniach nowenna z minikatechezą tematyczną również o 19:30. W tyle kościoła na stoliku są przygotowane teksty dla tych osób, które nie będą mogły przychodzić, a chciałyby modlić się prywatnie.
  5. W sobotę od 9:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Chorych proszę zgłaszać w kancelarii (osobiście lub telefonicznie). O 17:30 w ramach programu przedodpustowego wraz z Browarem Wilkowyje zapraszam na agapę przy kościele. Będzie możliwość degustacji naszego lokalnego piwa – chętni niech zatem zabiorą ze sobą kufelek. Proszę, aby każdy uczestnik przyniósł coś słodkiego (do poczęstowania jednej osoby).
  6. Za tydzień kolekta na zakup opału.

Zapowiedzi przedślubne:

Natalia MOSZ par. św. Wawrzyńca i św. Antoniego, Ruda Śl.-Wirek

Michał DANIELCZYK par. Wilkowyje