Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – 18. niedziela zwykła

 

31.07.2022 – 18. niedziela zwykła

 1. Dziś kolekta na opał. Przy tej okazji dziękuję za pomoc w zakupie węgla.
 2. Trwa nowenna przed uroczystością odpustową, odprawiamy ją o 19:30. Dla osób, które nie mogą być obecne, przygotowane są drukowane pomoce wyłożone w tyle.
 3. Prezbiterium zostało przyozdobione figurami aniołów, które będą charakterystyczną cechą naszej „rozanielonej” bożonarodzeniowej szopki. Jest ich dziewięć, na znak wyliczanych w tradycji dziewięciu chórów anielskich. Ostateczny wygląd atrybutów jeszcze się zmieni. Zgodnie z zapowiedzią, ten element szopki będzie mieć wymiar charytatywny – fundując anioła, sponsor wspiera zakup protez dla Amelki Pyki z Żor. Koszt figury to 1200 zł – zapraszam do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji.
 4. W poniedziałek rozpoczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości – zachęcam do podjęcia postanowień abstynenckich, można je wpisać do parafialnej Księgi Trzeźwości.
 5. Wtorek 2 sierpnia jest w całym Kościele dniem odpustu Porcjunkuli. Wierni mogą zyskać odpust, nawiedzając kościół parafialny i odmawiając „Wierzę w Boga” oraz „Ojcze nasz”, przy spełnieniu zwykłych warunków.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek o 7:30 adoracja zakończona modlitwą o powołania do służby Bożej, w tej intencji msza o 8:00;
 • w piątek po mszy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
 • w sobotę o 8:00 msza w intencji Żywego Różańca.
 1. W sobotę nie ma adoracji o 15:30. W tym dniu kończy się przedodpustowa nowenna, adoracja będzie więc od 19:00, a potem modlitwa o 19:30. Przez ten czas okazja do sakramentu pokuty i pojednania (spowiadać będzie kaznodzieja oraz ks. Dariusz Kamiński, niedawny rekolekcjonista).
 2. Za tydzień odpust ku czci Matki Bożej Królowej Aniołów. Porządek mszy jak w każdą niedzielę. Msza o 8:00 będzie odprawiona za zmarłych od poprzedniego odpustu. Uroczysta suma o 11:00, zakończona procesją – proszę o przygotowanie pocztów sztandarowych, proszę też mężczyzn o niesienie baldachimu. Homilie na wszystkich mszach wygłosi pochodzący z Wyr ks. Przemysław Budniak, wikariusz parafii św. Barbary w Katowicach-Giszowcu. O 15:30 nieszpory odpustowe. Kolekta będzie przeznaczona na bieżące wydatki parafii.

Zapowiedzi przedślubne:

Katarzyna Czech par. Wilkowyje

Alex Duży par. św. Wojciecha, Mikołów