Ogłoszenia duszpasterskie – 19. niedziela zwykła

07.08.2022 – odpust ku czci Matki Bożej Królowej Aniołów

1. Dziś uroczystość odpustowa. W parafii witamy pochodzącego z Wyr ks. Przemysława Budniaka, wikariusza parafii św. Barbary w Katowicach-Giszowcu, dziękujemy mu za głoszenie homilii odpustową i przewodniczenie sumie o 11:00. Po sumie procesja teoforyczna (w razie niepogody krótkie nabożeństwo w kościele). O 15:30 nieszpory odpustowe. Kolekta na bieżące wydatki parafii.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w wieczornych modlitwach nowenny przed odpustem i przystąpili (bądź jeszcze przystąpią) do spowiedzi i Komunii. Serdecznie dziękuję państwu Kołodziej za słoneczniki, które zdobią nasz kościół, a także paniom, które kościół wysprzątały i udekrowały. Przypominam też o możliwości fundowania figur aniołów, z których całkowity dochód chcemy przeznaczyć na cel charytatywny – zakup protez dla Amelki Pyki z Żor. Koszt figury to 1200 zł.
  3. W poniedziałek i czwartek, a potem także w kolejnych tygodniach są wolne intencje mszalne. Zachęcam do zamawiania.
  4. W sobotę wieczór fatimski – o 19:00 msza, następnie różaniec i procesja z figurą. Za przygotowanie odpowiada Róża św. Józefa. Uczestników proszę o zabranie świec z okapnikami.
  5. Za tydzień kolekta na spłatę remontu dachu.

Zapowiedzi przedślubne:

Katarzyna Czech par. Wilkowyje