Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – 22. niedziela zwykła

28.08.2022 – 22. niedziela zwykła

 

  1. Dziś kolekta na zakup opału.
  2. W czwartek o 7:30 adoracja zakończona modlitwą o powołania do służby Bożej, w tej intencji msza o 8:00. O 11:30 zapraszam na mszę z okazji rozpoczęcia roku szkolnego z błogosławieństwem pierwszoklasistów, którzy niech zabiorą z sobą szkolne plecaki z przyborami.
  3. W piątek o 15:30 okazja do spowiedzi dla dzieci, o 16:00 msza szkolna, a po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przy okazji informuję o zmianach dotyczących duszpasterstwa dzieci i młodzieży:
  • po konsultacji z katechetami uznałem, że cotygodniowa msza szkolna nie ma racji bytu; aby jak najlepiej przygotowywać wykonywane przez dzieci posługi i podnieść rangę tej eucharystii, zdecydowaliśmy, że charakter tzw. mszy szkolnej będzie miała wyłącznie msza w pierwszy piątek miesiąca i będzie ona adresowana do dzieci młodszych tzn. do 6 klasy szkoły podstawowej włącznie; obowiązek udziału mają dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej; w inne piątki msza o 16:00 pozostaje bez zmian jako regularna msza parafialna;
  • uczniów klas 7 i 8 oraz szkół średnich zapraszam na msze młodzieżowe, które są odprawiane jako dodatkowe zwykle w ostatni piątek miesiąca o 18:00 w ramach grupy MOST (harmonogram na cały rok szkolny podam w najbliższym czasie); obowiązek udziału mają kandydaci do bierzmowania.
  1. W sobotę o 8:00 msza w intencji członków Żywego Różańca. W tym dniu pierwsza powakacyjna zbiórka ministrantów – jak zwykle w kościele o 10:00. Zapraszamy też nowych chętnych.
  2. Za tydzień kolekta na archidiecezję – na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży i utrzymanie kościoła akademickiego.