Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 04.09.2022 – 23. niedziela zwykła

 

  1. Dziś kolekta na archidiecezję – na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży i utrzymanie kościoła akademickiego.
  2. Rozpoczął się rok szkolny, a tym samym także czas przygotowań do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego – młodzież z klasy VIII ma możliwość przyjęcia bierzmowania, zaś dzieci z klasy III mogą przystąpić do I Komunii Świętej. Przypominam rodzicom, że na parafialnej stronie internetowej (w zakładce „Sakramenty”) znajdują się formularze zgłoszenia – należy je wydrukować, wypełnić i złożyć w kancelarii parafialnej:
  • do I Komunii świętej – do czwartku 22 września, ponieważ w sobotę 24 września o 17:00 odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców
  • do bierzmowania – do czwartku 29 września, ponieważ w piątek 30 września o 18:00 mamy pierwsze spotkanie młodzieży
  1. Od poniedziałku w kancelarii przyjmowane będą intencje mszalne na rok 2023. Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy zapisywać wyłącznie intencje za żyjących, a więc z okazji rocznic ślubu, urodzin itp. Proszę pamiętać, że z tych okazji nie odprawiam dodatkowych mszy, ponieważ w ciągu roku jest wystarczająco wolnych intencji na mszach wynikających z regularnego planu nabożeństw. Warto zatem zarezerwować termin z wyprzedzeniem. Intencje za zmarłych będą przyjmowane od 19 września. Przy tej okazji informuję, że od stycznia msze w poniedziałki będą o 8:00, a we wtorki o 18:00 – chodzi o skorelowanie planu z parafią na Mąkołowcu, by ułatwić wzajemną pomoc w odprawianiu mszy w razie konieczności (możliwość znalezienia zastępstwa jest z roku na rok trudniejsza).