Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – 25. niedziela zwykła

 

18.09.2022 – 25. niedziela zwykła

 

  1. Dziś uroczystość żniwna. Podczas mszy o 11:00 wraz z rolnikami prosimy o błogosławieństwo dla nich i dla ich pracy, dziękując Bogu za tegoroczne plony. Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ, a przed kościołem zbiórka na wewnętrzny fundusz „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  2. Od poniedziałku można rezerwować terminy intencji mszalnych za zmarłych na rok 2023 (nadal oczywiście można też podawać intencje za żyjących). Przypominam, że intencje zgłasza się wyłącznie w kancelarii, osobiście lub telefonicznie.
  3. W sobotę od 9:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Chorych proszę zgłaszać w kancelarii, można telefonicznie.
  4. W tym tygodniu upływa termin zgłoszeń dzieci do I Komunii Świętej. Formularz jest dostępny na stronie internetowej, należy go wypełnić i złożyć w kancelarii. Spotkanie rodziców będzie w sobotę o 17:00 w kościele. Obecność przynajmniej jednego z rodziców/opiekunów jest obowiązkowa; należy przyjść bez dzieci.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta na inwestycje i remonty. Msza święta o 16:00 będzie odprawiona w intencji członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Parafialnej Rady Ekonomicznej oraz zespołu pomocowo-charytatywnego. Zapraszam członków tych trzech gremiów, a także kandydatów do PRD, którzy nie zostali wybrani, na mszę i na spotkanie o 17:00 w domu parafialnym. W pierwszej części spotkania odbędzie się zaprzysiężenie członków PRD; w drugiej, przeznaczonej dla samej PRD, wybierzemy wiceprzewodniczącego i sekretarza oraz omówimy podane wcześniej kwestie.