Ogłoszenia duszpasterskie 25.09.2022 – 26. niedziela zwykła

1. Dziś kolekta na inwestycje i remonty. Msza święta o 16:00 będzie odprawiona w intencji członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Parafialnej Rady Ekonomicznej oraz zespołu pomocowo-charytatywnego (po mszy spotkanie).
  2. W środę o 18:00 msza za zmarłych mieszkańców ulic Leśnej i Obywatelskiej oraz za zmarłych z rodzin tam mieszkających. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Do czwartku przyjmowane są zgłoszenia kandydatów do bierzmowania. Dotyczy to w pierwszym rzędzie młodzieży z klasy 8, ale także tych, którzy z różnych powodów nie byli dotąd bierzmowani, a są już w szkole średniej. Jeżeli są dorośli, którzy nie przyjęli bierzmowania, a chcieliby, również proszę o kontakt.
  4. W piątek o 18:00 pierwszy w tym roku szkolnym MOST czyli spotkanie młodzieży. Rozpoczniemy modlitwą w kościele, ciąg dalszy w domu parafialnym. Zapraszam nie tylko kandydatów do bierzmowania, ale wszystkich chętnych – z klasy 7 czy ze szkoły średniej.
  5. W sobotę o 8:00 msza w intencji członków Żywego Różańca z racji pierwszej soboty miesiąca oraz zbliżającego się święta patronalnego. Po mszy spotkanie przy kawie w domu parafialnym.
  6. Sobota to pierwszy dzień października – miesiąca różańcowego. Zachęcam każdego do udziału w nabożeństwach:
  • od poniedziałku do czwartku pół godziny przed mszą (7:30 lub 17:30)
  • od piątku do soboty po mszy o 16:00

W tym roku chciałbym zaprosić grupy parafialne do prowadzenia różańca w soboty i w niedziele. W najbliższą sobotę różaniec poprowadzą Dzieci Maryi, w niedzielę Róża św. Jana Pawła II. Jeśli pogoda pozwoli, nabożeństwa w te dni będą się odbywać na zewnątrz przy figurze Matki Bożej.

1. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.