Ogłoszenia duszpasterskie 02.10.2022 – 27. niedziela zwyła

1. Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
  2. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe:
  • od poniedziałku do czwartku pół godziny przed mszą (7:30 lub 17:30)
  • od piątku do niedzieli po mszy o 16:00

Dziś różaniec prowadzi Róża św. Jana Pawła II, w sobotę dzieci pierwszokomunijne (błogosławieństwo różańców), za tydzień Róża św. Barbary. Przy dobrej pogodzie nabożeństwa sobotnie i niedzielne odprawiamy przy figurze Matki Bożej.

1. W czwartek o 8:00 msza za kapłanów i o nowe święte powołania do służby Bożej, także z naszej parafii.
  2. W piątek o 15:30 okazja do spowiedzi dla dzieci, a o 16:00 msza szkolna. Dowiemy się, co wspólnego ma herbata z bierzmowaniem.
  3. Za tydzień obchodzimy liturgiczną uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła; w tym roku mijają 34 lata od tego wydarzenia. Kolekta na spłatę remontu dachu.

Ogłoszenia specjalne Parafialnej Rady Duszpasterskiej:

1. Rada dokonała wyboru zastępcy przewodniczącego, został nim Szymon Zdziebko. Sekretarzem Rady pozostała Ewa Moćko.
  2. Członkowie Rady przyjęli następujące zadania, w których można się do nich zwracać:
  • Wojciech Biolik – ewangelizacja (współpraca: Przemysław Mucha)
  • Bartłomiej Giel – ceremoniarz liturgii
  • Paulina Helios – koordynacja eventów (współpraca: Michael Szczęsny)
  • Izabela Kukla – dekoracja kościoła (współpraca: Aleksandra Piechocka)
  • Ewa Moćko – opieka nad Domem Parafialnym
  • Paweł Porszke – tradycja górnicza
  • Magdalena Stencel – materiały kronikarskie (współpraca: Sylwia Repeć – kronikarz)
  • Paulina Wencepel – tradycja rolnicza
  • Wojciech Zbyszowski – stan obiektów (współpraca z radą ekonomiczną)
  • Szymon Zdziebko – prowadzenie scholi
  1. Elementem tradycji parafialnej jest udział górników w różnych uroczystościach przez noszenie baldachimu czy wystawianie pocztu sztandarowego. Zgłoszenia górników, którzy posiadają mundury i chcą tę tradycję kontynuować, przyjmuje Paweł Porszke.
  2. Zgłoszenia osób, które chciałyby regularnie pełnić funkcję lektora i/lub psałterzysty (głównie na mszy niedzielnej), przyjmuje do końca października Magdalena Stencel.