Ogłoszenia duszpasterskie 16.10.2022 – uroczystość św. Jadwigi Śląskej

1. Obchodzimy dziś uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki archidiecezji. Kolekta na zakup opału. Kościół w Polsce obchodzi Dzień Papieski, dlatego będzie też możliwość wsparcia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Różaniec poprowadzi Róża św. Anny.
  2. W poniedziałek i środę różaniec o 17:30, we wtorek i czwartek o 7:30, a w piątek po mszy czyli ok. 16:30.
  3. W sobotę różaniec poprowadzą nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej z rodzinami. W tym dniu przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, dlatego po różańcu zostaną pobłogosławione dwie wyremontowane salki w Domu Parafialnym, które otrzymają nazwy „Papieska” i „Anielska”.
  4. Także w sobotę o 18:00 w Salce Papieskiej odbędzie się giełda strojów komunijnych. Proszeni są rodzice zainteresowani odsprzedaniem i zakupem. Zaznaczam, że parafia nie jest w tej giełdzie stroną, a jedynie udostępnia pomieszczenie.
  5. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny. Różaniec poprowadzi Róża św. Józefa. Działalność misyjną Kościoła będzie można wesprzeć przez złożenie ofiar w ramach kolekty, ale także – jak w minionych latach – przez zakup „misyjnego kołocza”. Akcję przeprowadzą Dzieci Maryi. Prosimy chętnych o pomoc w jej zorganizowaniu – domowe wypieki przynieśmy w sobotę między 10:00 a 12:00 do Domu Parafialnego.
  6. Do końca roku nie ma już wolnych intencji w soboty, niedziele i święta. Są natomiast wolne intencje w adwencie na mszach roratnich: pn 28.11 o 18:00, śr 30.11 o 18:00; cz 08.12 o 6:30; sb 10.12 o 6:30; cz 15.12 o 6:30; sb 17.12 o 6:30; cz 22.12 o 6:30.
  7. Przypominam, że istnieje możliwość ufundowania figur aniołów do naszej szopki bożonarodzeniowej. Wszystkie środki z tej akcji przeznaczymy na cel charytatywny – zakup protez dla Amelki Pyki z Żor. Koszt figury to 1200 zł, jak dotąd ufundowany został jeden.