Ogłoszenia duszpasterskie 13.11 – 33 niedziela zwykła

1. Dziś kolekta na spłatę remontu dachu. Po mszy zbiórka Caritas na rzecz m.in. osób dotkniętych ubóstwem energetycznym. Caritas prowadzi także zbiórkę rzeczową – w naszej parafii dary będą zbierane w poniedziałek, środę i piątek od 17:00 do 18:00 w Salce Papieskiej. Lista produktów, które można przynosić, jest dostępna na stronie katowice.caritas.pl oraz wywieszona w gablotce – proszę przynosić wyłącznie rzeczy tam wymienione.
  2. W piątek po mszy koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W sobotę o 10:00 msza w intencji ministrantów z okazji święta patronalnego ku czci św. Tarsycjusza. Zapraszam na nią także ich rodziców, rodzeństwo czy dziadków. Podczas tej mszy 4 kandydatów zostanie włączonych do liturgicznej służby ołtarza.
  4. W tyle kościoła dostępny jest kalendarz Boski Adwent (z czekoladkami, zadaniami oraz kodami QR do filmików), a także lampiony roratnie.
  5. Za tydzień przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kolekta na archidiecezję – funkcjonowanie archiwum, muzem i galerii. Będzie także możliwość wsparcia funduszu „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  6. W przyszłą niedzielą rozpoczynają się odwiedziny duszpasterskie – pierwsza trasa na ul. Wilczej 12-3 i Wilkowyjskiej 41-1, początek o 13:00.

W związku z kolędą kilka wyjaśnień:

• w przypadku kilku tras lub ich części (zaznaczonych na planie) jest konieczność wcześniejszego zgłoszenia chęci przyjęcia odwiedzin;
  • zasadniczo w tym roku trasy biegną od numerów wyższych do niższych;
  • proszę, by znakiem chęci przyjęcia kolędy były uchylone drzwi czy furtka, może też ktoś z gospodarzy oczekiwać przy wejściu – nie wypada, abyśmy przez natarczywe dzwonienie sugerowali wpraszanie się;
  • zapewne część Parafian chciałaby ugościć odwiedzających i zatrzymać na nieco dłuższą wizytę, jednak ze względu na innych czekających i ograniczone możliwości czasowe prosiłbym w takich przypadkach o wcześniejsze uzgodnienie (np. wizyta przesunięta na koniec trasy lub inny termin);
  • jeśli w planie są nieścisłości czy błędy, proszę o wyrozumiałość i kontakt;
  • ofiary kolędowe będą przeznaczone na dokończenie prac remontowych w Domu Parafialnym (kuchnia).