Ogłoszenia duszpasterskie 01.01.2023 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. Dzisiejsza uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
  2. Na początku września sygnalizowałem zmianę, która wchodzi w życie od tego roku kalendarzowego – chodzi o zmianę godzin odprawiania mszy w poniedziałki (odtąd o 8:00) i wtorki (odtąd o 18:00). W ten sposób nasz plan nabożeństw będzie w pełni skorelowany z parafią na Mąkołowcu, co jest niezwykle ważne w razie konieczności wzajemnego zastępowania. Ze względu na tę korektę kancelaria będzie czynna we wtorki zamiast poniedziałków, w pozostałe dni bez zmian.
  3. W czwartek o 7:30 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą o powołania do służby Bożej, a o 8:00 msza w tej intencji. W tym dniu będzie też msza o 18:00 (odprawiana z uroczystości Objawienia Pańskiego).
  4. Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli święto Trzech Króli przypada w piątek. Msze według porządku niedzielnego. Po mszy porannej modlitwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kolekta będzie przeznaczona na misje. Nie obowiązuje post piątkowy. W tym dniu organizowane są orszaki Trzech Króli – tyski orszak rozpocznie się na rynku o 12:45.
  5. W sobotę kolejne nabożeństwo pierwszosobotnie. O 7:45 rozmyślanie, o 8:00 msza za wspólnotę Żywego Różańca, o 8:30 modlitwa różańcowa.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, którą kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia. Kolekta będzie na inwestycje i remonty. Podczas mszy o 11:00 zostanie pobłogosławiona nowa chrzcielnica.
  7. Odwiedziny duszpasterskie:
    • pt 06.01 o 13:00 – ul. Graniczna 37-1
    • sb 07.01 o 10:00 – ul. Dojazdowa 2, Wałowa 52-18
    • nd 08.01 o 13:00 – ul. Sosnowa 66-38
  8. Zachęcam do fundowania figur aniołów w naszej szopce. Cena anioła to 1200 zł, a fundusze te przeznaczamy na cel charytatywny – zakup protez dla Amelki z Żor.
  9. Miejskie Centrum Kultury zaprasza na XXXII Tyskie Wieczory Kolędowe. Festiwal ten odbędzie się od 8 do 14 stycznia, szczegóły znajdują się w informatorach wyłożonych w tyle kościoła i na plakatach. Jeden z koncertów, w piątek 13 stycznia, będzie miał miejsce w naszym kościele.