Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2023 – 4. niedziela zwykła

1. Dobiega końca czas, gdy zgodnie z tradycją można śpiewać kolędy. Zapraszam zatem serdecznie o 18:00 na specjalną modlitwę z kolędowaniem – będzie wiele wspólnych śpiewów, ale nie zabraknie też kilku kolęd w wykonaniu naszej parafialnej scholi. Kolekta zbierana dzisiaj będzie przeznaczona na zakup opału.
  2. W czwartek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. O 7:30 adoracja zakończona modlitwą w intencji powołań do służby Bożej, o 8:00 msza w tej intencji. Na mszę przynosimy świece. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  3. W piątek o 15:30 okazja do spowiedzi dla dzieci. O 16:00 msza szkolna, a po niej modlitwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz błogosławieństwo św. Błażeja, patrona w chorobach gardła.
  4. W sobotę o 7:45 rozmyślanie na rozpoczęcie nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP. O 8:00 msza w intencji członków Żywego Różańca, a po mszy różaniec. Jak zwykle w sobotę o 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Za tydzień kolekta na archidiecezję – na utrzymanie, remonty i działalność domów rekolekcyjnych. Jest to dzień wspomnienia św. Agaty – na mszę (także w sobotę o 16:00) można przynieść nieduży kawałek chleba, który będzie pobłogosławiony, a potem pozostaje w domu na znak opieki Bożej przed pożarami.
  6. Na przełomie czerwca i lipca z parafii św. Ojca Pio wyrusza pielgrzymka do Portugalii. Zainteresowani proszeni są o kontakt z biurem EK Travel (tel. 609 212 554, e-mail biuro@ektravel.pl; szczegóły na ektravel.pl).
  7. Ogłoszenia grzecznościowe:
  • W ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego organizowany jest Dzień Seniora w czwartek 16 lutego o 17:00 w restauracji Polonez na Starych Tychach (Damrota 35). W części artystycznej wystąpi kwartet smyczkowy. Wstęp wolny, obowiązują zapisy w Klubie Wilkowyje (tel. 32 227 26 22 lub 691 770 344). Szczegóły na plakatach.
  • Klub Wilkowyje zaprasza na prelekcję podróżniczą o Azji Południowo-Wschodniej w poniedziałek 30 stycznia o 19:00 oraz na komedię teatralną „Shirley Valentine” w czwartek 2 lutego o 19:00. Na oba wydarzenia wstęp wolny, obowiązują zapisy.