Ogłoszenia duszpasterskie 05.02.2023 – 5. niedziela zwykła

1. Dziś z racji wspomnienia św. Agaty można na mszę (także w sobotę o 16:00) przynieść nieduży kawałek chleba, który będzie pobłogosławiony, a potem pozostaje w domu na znak opieki Bożej przed pożarami. Kolekta przeznaczona na archidiecezję – na utrzymanie, remonty i działalność domów rekolekcyjnych.
  2. W sobotę przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. O 10:00 będzie msza w intencji chorych i starszych parafian. W czasie mszy będzie udzielane namaszczenie chorych. Może je przyjąć każdy, kto jest:
  • poważnie chory (w trakcie trwania choroby nawet kilka razy, jeśli stan zdrowia się nie poprawia),
  • osłabiony wiekiem (należy to roztropnie ocenić samemu),
  • w niebezpieczeństwie śmierci (np. przygotowuje się do operacji).

Warunkiem udzielenia jest stan łaski uświęcającej, dlatego pół godziny przed mszą będzie okazja do spowiedzi – proszę, by skorzystali przede wszystkim ci, którzy na co dzień nie mają po temu okazji (konieczność wyspowiadania się nie dotyczy osób nieprzytomnych lub mających trudności w komunikacji werbalnej). Przypominam, że od ustania pandemii raz w miesiącu, zwykle w ostatnią sobotę odwiedzam chorych w domach, zaś nadzwyczajni szafarze zanoszą im Komunię w każdą niedzielę.

1. Za tydzień kolekta na inwestycje i remonty w parafii.
  2. W minioną niedzielę zakończyłem odwiedziny duszpasterskie. Nie spotkałem się z głosami krytycznymi, że kolęda odbyła się w zwyczajny sposób – przeciwnie, wiele osób cieszyło się, że po pandemii „wróciliśmy do normalności”. Odwiedziny przyjęło nieco mniej rodzin niż trzy lata temu, ale widać, że w naszej parafii nie odchodzi się masowo od tego zwyczaju, co często ma miejsce w parafiach osiedlowych. Być może, biorąc pod uwagę postępującą w szybkim tempie rozbudowę dzielnicy, trzeba będzie w przyszłości wprowadzić pewne modyfikacje w planie odwiedzin, ale to czas pokaże. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wspólne modlitwy, miłe spotkania, zgłaszane uwagi, ciekawe rozmowy, a także za ofiary materialne.
  3. Już dziś informuję, że – podobnie jak w poprzednich latach – parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w weekend, w dniach 24-26.03.2023. Bardzo proszę, byście zarezerwowali sobie te dni. Pod koniec lutego zostanie przedstawiony szczegółowy program.