Ogłoszenia duszpasterskie 26.02.2023 – 1. niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza kolekta to jałmużna postna – wspieramy nią cele charytatywne określone przez archidiecezję. O 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosi ks. Marcin Ditrich, wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Tychach. Z racji tego nabożeństwa okazja do spowiedzi przed niedzielną mszą o 16.00 przez cały Wielki Post będzie tylko w trakcie kazania pasyjnego.
  2. W czwartek o 7.30 adoracja zakończona modlitwą o powołania do służby Bożej, w tej intencji msza o 8.00.
  3. W piątek o 15.30 okazja do spowiedzi dla dzieci. O 16.00 msza szkolna z kolejnym kazaniem tematycznym, tym razem o sakramencie namaszczenia chorych. Następnie o 16.30 Droga Krzyżowa #3 – Droga dziecięcych pytań. Wypominki nie będą czytane, dopiero znów przy kolejnym nabożeństwie (czyli 10.03 o 19.00).
  4. W sobotę o 7.45 rozmyślanie na rozpoczęcie nabożeństwa pierwszosobotniego, o 8.00 msza za członków Żywego Różańca, po mszy różaniec.
  5. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje i remonty – przed nami końcowe prace związane z latarnią (wieżyczką), tzn. obróbka okien i konserwacja krzyża. Będzie też zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. Ponieważ nie było zgłoszeń do chrztu, intencja o 11.00 jest wolna – zainteresowani mogą się zgłosić po mszy.