Ogłoszenia duszpasterskie 19.03.2023 – 4. niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

1. Dziś kolekta na potrzeby archidiecezji, na działanie Domu Księży Emerytów oraz Sądu Biskupiego. Po mszy możliwość wsparcia funduszu „Podziękuj Pomocnikom Parafii” – tym razem pamiętajmy także o podziękowaniu dla rekolekcjonisty. O 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W poniedziałek przypada (przesunięta z racji niedzieli) uroczystość św. Józefa.
  3. W środę o 18.00 msza za mieszkańców ulic: Leśnej i Obywatelskiej.
  4. Od piątku do niedzieli będziemy przeżywać parafialne rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Z Bogiem stracić to jak zyskać czyli Ranczolekcje 3:0”. Będziemy gościć ks. Piotra Lewandowskiego, wikariusza parafii Tysiąclecie Dolne w Katowicach. Program znajduje się w gazetce, na plakatach i na internecie. Kilka uwag:
    • piątkowa Droga Krzyżowa ulicami parafii rozpocznie się i zakończy w kościele; w sobotę i niedzielę także możliwość indywidualnego odprawienia Drogi Krzyżowej o dowolnej porze;
    • odwiedziny chorych w sobotę od 8.00 – zgłoszenia przyjmuję w kancelarii;
    • na sobotniej mszy o 10.00 możliwość rozpoczęcia duchowej adopcji;
    • w sobotę o 19.00 konferencja o stracie dziecka, a od 19.20 adoracja i okazja do spowiedzi do 21.00;
    • chętnych na spotkanie przy kawie z księdzem rekolekcjonistą proszę o zgłaszanie się dziś po mszy w zakrystii;
    • dołożymy starań, aby kazania tematyczne zostały nagrane i udostępnione na kanale parafialnym na YouTube.
  5. Za tydzień kolekta na potrzeby bieżące parafii.
  6. W tyle kościoła można nabywać paschaliki wielkanocne Caritas.