Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2023 – 5. niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś kończymy parafialne rekolekcje wielkopostne. Bardzo dziękujemy ks. Piotrowi Lewandowskiemu za skierowane do nas słowo, czas poświęcony w konfesjonale i cały trud przygotowania tego wyjątkowego czasu. O 15.15 kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dziś także ostatni dzień na oddawanie odpowiedzi na konkurs związany z naszą dekoracją „Arma Christi”. Kolektę przeznaczymy na opłacenie rachunków za energię elektryczną.
  2. Bieżący tydzień upłynie pod znakiem rekolekcji dla uczniów:
  • w poniedziałek spotkania dla uczniów Liceum Mistrzostwa Sportowego i Zespołu Szkół nr 7;
  • od środy do piątku rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1.
  1. W piątek odbędzie się XXVIII Tyska Droga Krzyżowa – rozpoczęcie mszą o 18:00 w kościele św. Krzysztofa, zakończenie w kościele św. Marii Magdaleny. W tym dniu nie będzie nabożeństwa w naszym kościele, ale msza o 16.00 zostanie odprawiona za zmarłych zalecanych w tym roku w wypominkach.
  2. W sobotę ostatnie w tym cyklu nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. O 7.45 rozmyślanie, o 8.00 msza za członków Żywego Różańca, po mszy różaniec. W tym dniu odbędzie się też wyjątkowa Droga Krzyżowa #7 – Droga ostatniej szansy. Jest adresowana do wszystkich, jednak w szczególny sposób do tych, którzy z różnych powodów nie mogli dotąd uczestniczyć. Początek o 22.00 w domu parafialnym. Po nabożeństwie zapraszamy na herbatę i odmówienie komplety czyli brewiarzowej modlitwy Kościoła na zakończenie dnia.
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Błogosławienie palm przy każdej mszy świętej, forma uroczysta będzie o 11:00 (rozpoczęcie przed kościołem, procesja). Kolekta na inwestycje i remonty parafii.
  4. W tyle kościoła można nabywać paschaliki wielkanocne Caritas.
  5. Już niedługo najważniejsze obchody roku liturgicznego – święte Triduum Paschalne. Zachęcam do zapoznania się z programem i licznego udziału, a także zaplanowania spowiedzi. Zachowana została ciemna jutrznia w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, gdyż cieszyła się zainteresowaniem. Przypominam też, że procesja rezurekcyjna odbędzie się na zakończenie Wigilii Paschalnej, tak jak miało to miejsce rok temu (zgodnie z logiczną spójnością obu tych obrzędów).