Ogłoszenia duszpasterskie 09.04.2023 – Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziś Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego, największa chrześcijańska uroczystość. Po mszy o 8:00 koronka do Miłosierdzia Bożego (w ramach nowenny). O 15:30 zapraszam na nieszpory świąteczne. Kolekta na potrzeby bieżące.
  2. W poniedziałek (tzw. drugi dzień świąt) msze według porządku niedzielnego. Po mszy o 8:00 koronka do Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. Od wtorku do soboty po mszy koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W środę zapraszam na mszę za mieszkańców ulic: Chłodniczej, Łąkowej, Młyńskiej i Wąskiej. Przy okazji informuję, że właśnie tam chciałbym w tym roku przeprowadzić procesję Bożego Ciała. Mam nadzieję, że ta propozycja spotka się ze zrozumieniem i życzliwością. Szczegóły omówimy na początku maja.
  5. Za tydzień w 2. niedzielę wielkanocną obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Z tej racji o 15:30 specjalne nabożeństwo. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas, a po mszy zbiórka na wewnętrzny fundusz „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  6. Bardzo dziękuję za wysprzątanie i przyozdobienie kościoła na Wielkanoc.
  7. Od jutra prawosławni rozpoczynają trwający do soboty ścisły post paschalny, a za tydzień obchodzą Wielkanoc. Przypominajmy im, że w naszym kościele przy ikonie MB Rozwiązującej Węzły mogą zapalać tradycyjne świece, są tam także obrazki z modlitwami w języku ukraińskim. Staramy się im pomóc w potrzebach duchowych, ponieważ najbliższa (i jedyna w regionie) cerkiew jest w Sosnowcu; dopiero w tym roku ma rozpocząć się budowa cerkwi w Bielsku-Białej.
  8. Zakończyliśmy sezon grzewczy. Całkowity koszt eko-groszku tej zimy wyniósł 27.100 złotych. Jest to niemal 12.000 złotych więcej niż w poprzednim sezonie. Dokładne rozliczenie znajduje się w gablotce. Dziękuję wszystkim, którzy poczuwali się do ofiar na ten cel, wykazując zrozumienie wobec skokowego wzrostu cen opału.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę

błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Pana!

Zapowiedzi przedślubne:

Agnieszka Mrzygłód par. MB Piekarskiej, Wola