Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2023 – 4. niedziela Wielkanocy (Niedziela Dobrego Pasterza)

1. Dziś 4. niedziela wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza, światowy dzień modlitw o powołania. Kolekta przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Po mszach można nabywać ciasto, z którego dochód przeznaczymy na zorganizowanie 2. parafialnego festynu rodzinnego, planowanego na sobotę 13.05.
  2. Od poniedziałku zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych – pielęgnujmy ten piękny zwyczaj. Nabożeństwa będą odprawiane:
  • od poniedziałku do czwartku – pół godziny przed mszą (w tych dniach nie będzie więc okazji do spowiedzi)
  • od piątku do niedzieli – po mszy o 16:00
  1. W środę przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Nie jest to święto nakazane, ale z racji święta narodowego będzie dodatkowa msza o 8:00 za ojczyznę, a potem jak zwykle o 18:00; z formularza uroczystości będzie także odprawiona msza we wtorek o 18:00. Kolekta z tych mszy będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafii.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca majowe połączymy z modlitwą o powołania do służby Bożej. Msza w intencji powołań (także z naszej parafii) o 8:00.
  3. W pierwszy piątek o 16:00 msza szkolna, poprzedzona okazją do spowiedzi dla dzieci. Modlitwę do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy przy nabożeństwie majowym.
  4. W pierwszą sobotę msza za członków Żywego Różańca o 8:00. Po niej spotkanie przy kawie w Salce Papieskiej.
  5. Za tydzień kolekta na inwestycje i remonty.