Ogłoszenia duszpasterskie 07.05.2023 – 5. niedziela Wielkanocy

1. Dziś kolekta na inwestycje i remonty.
  2. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych.
  3. W środę zapraszam na mszę za mieszkańców ulic: Dojazdowej, Granicznej i Wałowej.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca majowe połączymy z modlitwą o powołania do służby Bożej. Msza w intencji powołań (także z naszej parafii) o 8:00.
  5. W sobotę odbędzie się 2. parafialny festyn rodzinny. Rozpoczęcie o 12:00. Nie zabraknie smakołyków, a także atrakcji dla dzieci. Festyn zakończymy mszą o 16:00 (wyjątkowo nie będzie adoracji). W tym też dniu pierwsze tegoroczne nabożeństwo fatimskie, które poprowadzi Roża św. Jana Pawła II – o 19:00 msza, po niej różaniec, litania do Matki Bożej Fatimskiej i procesja z figurą (zabieramy świece z okapnikami). Nie będzie odrębnego nabożeństwa majowego.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta na archidiecezję – na remont budynków katedry i kurii jako pomnika historii.
  7. Pół roku temu powstała w naszej parafii schola Wilcza 11. Czekamy na kolejne osoby, które chciałyby dołączyć, by w ten sposób ubogacać liturgię i dzielić się talentem. Najbliższa próba w przyszłą niedzielę po majowym w domu parafialnym. Schola będzie przygotowywać śpiewy na mszę wigilii Zesłania Ducha Świętego.
  8. W sobotę 20 maja od 9:00 do 12:00 odbędzie się minikurs „Lektor słowa Bożego – podstawy posługi”. Zapraszam zarówno tych, którzy już czytają podczas mszy, jak i kolejne osoby, które chciałyby spróbować. Potwierdzenie lub zgłoszenie udziału do czwartku 18 maja w kancelarii (trzeba przygotować odpowiednią ilość materiałów pomocniczych). Szczegóły na plakacie.
  9. W niedzielę 21 maja po mszy o 8:00 odbędzie się spotkanie w sprawie Bożego Ciała. Propozycja tegoroczna: msza polowa przy centrum InMedico, następnie procesja ulicami: Wąską, Młyńską, Łąkową i Chłodniczą (na każdej z tych ulic jeden ołtarz). Zapraszam przedstawicieli parafian tam mieszkających.

Zapowiedzi przedślubne:

Marta Charchuła par. Wilkowyje