Ogłoszenia duszpasterskie 14.05.2023 – 6. niedziela Wielkanocy

1. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie parafialnego festynu rodzinnego, zwłaszcza Paulinie Helios za pomysł i koordynację.
  2. Dziś kolekta na archidiecezję – na remont budynków katedry i kurii jako pomnika historii. Po majowym w domu parafialnym próba scholi, która będzie przygotowywać śpiewy na mszę wigilii Zesłania Ducha Świętego.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę dni krzyżowych. W tych dniach nabożeństwa majowe będziemy rozpoczynać przy krzyżu misyjnym. Msza w środę będzie odprawiona o błogosławieństwo Boże dla rolników, o dobre urodzaje i za głodujących; skorzystamy z formularza mszy w okresie zasiewów. Mamy świadomość, jak ważna jest modlitwa w tej intencji, stąd też zapraszam wszystkich chętnych, nie tylko rolników. Rolnicy mogą przynieść niewielką ilość ziarna, które zostanie pobłogosławione.
  4. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Stosowne modlitwy będziemy odmawiać w ramach majowego.
  5. W sobotę od 9:00 do 12:00 odbędzie się minikurs „Lektor słowa Bożego – podstawy posługi”. Zapraszam zarówno tych, którzy już czytają podczas mszy, jak i kolejne osoby, które chciałyby spróbować. Kurs jest bezpłatny, jednak udział wymaga zgłoszenia do czwartku w kancelarii, osobiście lub telefonicznie (trzeba przygotować odpowiednią ilość materiałów pomocniczych). Szczegóły na plakacie.
  6. W niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta będzie na potrzeby bieżące – aktualnie stopniowo kupujemy węgiel na kolejny sezon. Po mszy o 8:00 odbędzie się spotkanie w sprawie Bożego Ciała. Propozycja tegoroczna: msza polowa przy centrum InMedico, następnie procesja ulicami: Wąską, Młyńską, Łąkową i Chłodniczą (na każdej z tych ulic jeden ołtarz). Zapraszam przedstawicieli parafian tam mieszkających.
  7. Msza z udzieleniem I Komunii dzieciom będzie w niedzielę 28 maja o 11:00. Proszę, by wzięli w niej udział tylko bezpośrednio zainteresowani. Parafianie mają do dyspozycji pozostałe godziny oraz dodatkową mszę wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę 27 maja o 20:30.
  8. Rzeczy pozostawione w kościele w sezonie zimowym są wyłożone przy wejściu do kościoła, można je jeszcze dziś odebrać. Potem zostaną przekazane PCK.

Zapowiedzi przedślubne:

Daria Kulozik par. Wilkowyje

Piotr Wielechowski par. św. Bartłomieja, Bieruń St.