Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2023 – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta na bieżące potrzeby parafii – aktualnie stopniowo kupujemy węgiel na kolejny sezon. Po mszy o 8:00 odbędzie się spotkanie w sprawie Bożego Ciała – zapraszam parafian z ulicy Wąskiej, Młyńskiej, Łąkowej i Chłodniczej, a także wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc.
  2. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, stosowne modlitwy odmawiane są przy nabożeństwach majowych.
  3. W środę o 18:00 msza za mieszkańców ulic: Szkolnej, Wawrzynowej, Wesołej, Wiklinowej i Wrzosowej.
  4. W piątek o 18:00 msza młodzieżowa będzie odprawiona w lesie przy kapliczce. Proszę uczestników o zabranie rowerów, będą potrzebne na dalszy ciąg spotkania.
  5. W sobotę od 8:30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, proszę zgłaszać ich w kancelarii. O 10:00 majowe przy kapliczce w lesie, poprowadzą ministranci i Dzieci Maryi. Wieczorem wigilia Zesłania Ducha Świętego: o 20:00 adoracja i okazja do spowiedzi; o 20:30 msza w języku łacińskim, śpiewy poprowadzi schola Wilcza 11.
  6. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas mszy o 11:00 grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię Świętą. Zwracam się z prośbą, by osoby niezwiązane z tym wydarzeniem uczestniczyły w mszy o innej godzinie. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na inwestycje i remonty.
  7. W najbliższych dniach i kolejnych tygodniach jest wiele wolnych intencji mszalnych. Zachęcam do zamawiania.