Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023 – uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny. Kolekta przeznaczona na inwestycje i remonty. Podczas mszy o 11:00 grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy Komunię Świętą.
  2. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam w ramach „białego tygodnia” do udziału w nabożeństwach majowych i mszach we wtorek, środę i piątek.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek o 7:30 adoracja zakończona modlitwą o powołania do służby Bożej, w tej intencji msza o 8:00;
  • w piątek o 15:30 spowiedź dzieci, o 16:00 msza szkolna z kolejnym kazaniem tematycznym o sakramentach, a po niej nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa; zgodnie z wrześniową zapowiedzią dzieci, które przynajmniej 6 razy uczestniczyły w tym roku szkolnym w pierwszopiątkowej mszy, są zaproszone na herbatkę do Domu Parafialnego;
  • w sobotę o 8:00 msza w intencji członków Żywego Różańca.
  1. W piątek przypada 55. rocznica święceń kapłańskich pierwszego proboszcza naszej parafii, ks. Jerzego Roboka. Z tej okazji w sobotę o 16:00 będzie odprawiona msza w jego intencji. Nie jest pewne, czy jubilat będzie mógł uczestniczyć, ale zapraszam do wspólnej modlitwy za niego.
  2. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Po mszach zbiórka na kwiaty do ozdobienia ołtarzy Bożego Ciała.