Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2023 – 10. niedziela zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała – mszy polowej i procesji.
  2. Dziś kolekta na potrzeby bieżące parafii.
  3. Do czwartku po mszy będą się odbywać procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
  4. We wtorek wieczór fatimski, który poprowadzi Roża św. Barbary – o 19:00 msza, po niej różaniec i procesja z figurą (zabieramy świece z okapnikami).
  5. W środę msza za mieszkańców ulic: Wiejskiej, Wilczej, Wilkowyjskiej i Wiśniowej.
  6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to trzeci piątek miesiąca, dlatego po mszy będzie koronka do Miłosierdzia Bożego. Nie obowiązuje post piątkowy.
  7. W sobotę o 11:00 w katowickiej katedrze ingres abpa Adriana Galbasa.
  8. Za tydzień kolekta na inwestycje i remonty. W ostatnim czasie nabyliśmy 18 ton węgla na kolejny sezon grzewczy za 29.700 zł. Dwie trzecie tej kwoty parafia wyłożyła na razie z puli przeznaczonej na remonty. W planie kolekt w drugim półroczu pozostają zatem zbiórki opisane „kolekta na opał”, aby wyrównać stan finansów. Prócz kolekt gotówkowych proszę również o wpłaty na konto.