Ogłoszenia duszpasterskie 09.07.2023 – 14. niedziela zwykła

1. Dziś kolekta na inwestycje i remonty w naszej parafii.
  2. W poniedziałek przypada święto gradowe – pamiątka wydarzeń sprzed niemal 200 lat, gdy nad ówczesnym księstwem pszczyńskim przeszła burza z gradobiciem, która wyrządziła na Wilkowyjach ogromne szkody. Msza o Boże błogosławieństwo i opiekę nad domostwami, zagrodami i polami będzie o 8:00, a po niej specjalne nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
  3. W czwartek wieczór fatimski, który poprowadzi Roża św. Anny – o 19:00 msza, po niej różaniec i procesja z figurą (zabieramy świece z okapnikami).
  4. Za tydzień kolekta na potrzeby bieżące parafii.
  5. Zbliża się uroczystość odpustowa, która przypada w tym roku 6 sierpnia. Tak jak w poprzednich latach, będziemy ją obchodzić poprzez różne wydarzenia towarzyszące, przede wszystkim nowennę. Szczegóły znajdują się na plakatach (gablotka parafialna i tablice osiedlowe), w gazetce i na stronie internetowej.
  6. Schola Wilcza 11 przygotowuje oprawę muzyczną na odpust, nadal można dołączać do grupy. Poszukiwani są także instrumentaliści, którzy chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu (instrumenty smyczkowe i dęte). Szczegółowych informacji udziela kierownik scholi Szymon Zdziebko.
  7. Po odpuście we wtorek 8 sierpnia organizujemy jednodniowy wyjazd autokarowy śląskim szlakiem św. Jakuba (Sośnicowice, Racibórz, Nysa, Głębinów). Zapisy przyjmowane są w kancelarii – przy zgłoszeniu należy podać dane uczestnika (imię, nazwisko, adres, PESEL) i wpłacić 160 zł (przy 40 osobach koszt spadnie do 140 zł).