Ogłoszenia duszpasterskie 16.07.2023 – 15. niedziela zwykła

1. Dziś kolekta na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za wasze ofiary.
  2. W związku z moim 5-dniowym urlopem należałoby umówić księdza na zastępstwo. Niestety, tylko na środę została zgłoszona intencja mszalna. Ponieważ w ostatnim czasie często dochodzi do sytuacji, że na mszy w dni robocze obecni są tylko wierni związani z daną intencją, można z dużym prawdopodobieństwem wnioskować, iż dojeżdżający kapłan odprawiałby mszę przy pustym kościele (co zresztą już miało miejsce). Z przykrością więc informuję, że w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w naszym kościele mszy nie będzie. Kościół będzie jak co dzień otwarty do prywatnej modlitwy wiernych, zachęcam do tego zwłaszcza w III piątek miesiąca.
  3. Za tydzień kolekta na renowację Kalwarii w Piekarach Śląskich. Po mszy możliwość wsparcia funduszu „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  4. W tyle kościoła można już dziś nabywać specjalne dewocjonalia związane ze św. Krzysztofem, patronem kierowców: plakietki, breloczki, obrazki itp. Ofiary proszę wrzucać do skarbonki „Prasa katolicka”. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów (chodzi o wszelkie środki transportu: samochody, motocykle, rowery, hulajnogi) będzie udzielane w ostatni weekend lipca.
  5. Szczegóły programu uroczystości odpustowej znajdują się na plakatach (gablotka parafialna i tablice osiedlowe), w gazetce i na stronie internetowej. Zachęcam do zaplanowania udziału w różnych wydarzeniach.
  6. Schola Wilcza 11 przygotowuje oprawę muzyczną na odpust, nadal można dołączać do grupy. Poszukiwani są także instrumentaliści, którzy chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu (instrumenty smyczkowe i dęte). Szczegółowych informacji udziela kierownik scholi Szymon Zdziebko.
  7. Po odpuście we wtorek 8 sierpnia organizujemy jednodniowy wyjazd autokarowy śląskim szlakiem św. Jakuba (Sośnicowice, Racibórz, Nysa, Głębinów). Zapisy przyjmowane są w kancelarii – przy zgłoszeniu należy podać dane uczestnika (imię, nazwisko, adres, PESEL) i wpłacić 160 zł (przy 40 osobach koszt spadnie do 140 zł).