Ogłoszenia duszpasterskie 23.07.2023 – 16. niedziela zwykła

1. Dziś kolekta na renowację Kalwarii w Piekarach Śląskich. Po mszy możliwość wsparcia funduszu „Podziękuj Pomocnikom Parafii”.
  2. W środę z racji wspomnienia świętych Joachima i Anny msza będzie odprawiona za wdowy i wdowców naszej parafii.
  3. W piątek rozpocznie się nowenna przed uroczystością odpustową. Zapraszam na codzienne spotkania o 19:30, złożone z katechezy (w tym roku na temat „Bóg, który się objawia) oraz modlitwy. Będziemy m.in. śpiewać „Koronkę uwielbienia Boga” – na stronie internetowej znajduje się link do nagrania sprzed dwóch lat, można więc ją sobie przypomnieć (lub nauczyć się). W tyle kościoła na stoliku są drukowane teksty dla tych osób, które nie będą mogły przychodzić, a chciałyby modlić się prywatnie.
  4. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Chorych proszę zgłaszać w kancelarii (osobiście lub telefonicznie).
  5. W niedzielę kolekta na opał. Przypomnę, że węgiel został już kupiony ze środków, które mieliśmy odłożone na prace remontowe – budżet musimy uzupełnić. O 17:30 wraz z Browarem Wilkowyje zapraszam na agapę, która odbędzie się w Domu Parafialnym lub na dziedzińcu, zależnie od pogody. Wstęp wolny, obowiązują jednak zgłoszenia w kancelarii (w godzinach urzędowania) do czwartku. Będzie możliwość degustacji lokalnego piwa rzemieślniczego – chętni niech zatem zabiorą ze sobą kufelek. Proszę, aby każdy uczestnik przyniósł jakąś przekąskę, słoną lub słodką (do poczęstowania jednej osoby).
  6. W tyle kościoła można nadal nabywać specjalne dewocjonalia związane ze św. Krzysztofem, patronem kierowców: plakietki, breloczki, obrazki itp. Ofiary proszę wrzucać do skarbonki „Prasa katolicka”. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów (chodzi o wszelkie środki transportu: samochody, motocykle, rowery, hulajnogi) będzie udzielane w sobotę i przyszłą niedzielę po mszach.
  7. Po odpuście we wtorek 8 sierpnia organizujemy jednodniowy wyjazd autokarowy śląskim szlakiem św. Jakuba (Sośnicowice, Racibórz, Nysa, Głębinów). Zapisy przyjmowane są w kancelarii do czwartku 03.08 – przy zgłoszeniu należy podać dane uczestnika (imię, nazwisko, adres, PESEL) i wpłacić 160 zł (przy 40 osobach koszt spadnie do 140 zł).